Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Problémy se zaměstnavatelem....co by jste dělali?  (Přečteno 30781 krát)
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« : Březen 13, 2011, 09:38:30 am »

Ahoj lidi, jsem už docela zoufalá ze své situace a tak jsem se rozhodla napsat sem...třeba mi někdo dokáže poradit. Co??? Skoro dva roky jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele v úklidové firmě. Přes rok a půl bylo vše ok, protože jsem dřela jako kůň a nikdy neřekla "ne" (přesčasy, kdykoliv kdy můj šéf potřeboval v sobotu, v neděli, mnohdy 11 - 12 hodin denně bez pauzy...) Na konci roku jsem mému šéfovi, ale oznámila, že jsem těhotná a od té doby začaly přicházet problémy jeden za druhým a tlak ze strany zaměstnavatele se pořád zvětšoval. V prosinci jsem musela zůstat doma ze zdravotních důvodů a od kolegyně jsem se doslechla, že můj šéf o mě všude vypráví, jak jsem líná, jak jsem vždycky špatně pracovala, jak jsem byla pomalá.... Já jsem ale tak trošku workoholik, takže v lednu jsem nastoupila do práce znovu, ale s tím, že mi můj doktor povolil pracovat jen na 50 procent. Na což mi můj šéf řekl, že v úklidové firmě není žádná lehká práce a proč teda mě doktor nenechal doma na 100 procent. Nechápala jsem, když nejdřív jsem byla pro něj líná a on prohlašoval, že ženy v Indii běžně pracují až do posledního dne před porodem a najednou došel s tím, proč nejsem doma. Nicméně jsem byla v práci do začátku února na 50 procent, ale šéf mě přehodil z úklízení bytů a domácností na úklid schodišť a fabriky, kde jsem neměla možnost jít s prominutím ani na záchod...což každá těhotná, musí skoro pořád... Díky bolestem a dalším zdravotním problémům jsem ale takhle pracovala jen do začátku února a pak mě po další prohlídce nechal doktor doma úplně. No a to mi hned volala kolegyně, že šéf si ji stěžoval a prohlašoval, že jde za právníky, aby mě mohl okamžitě vyhodit. Pořád jsem čekala, že mi dojde nějaký papír s výpovědí, ale nic....takže bych řekla, že přišel na to, že v těhotenství mě propustit nemůže. Jak to ale vypadá můj šéf si našel další věc, kterou mi hodlá znepříjemňovat život... za únor mi neposlal žádnou výplatu a přitom mám jasně ve smlouvě, že při prac. neschopnosti delší 30 dnů...což v mém případě teď už je...mám nárok na 80 procent platu. Teď mi navíc končí ještě prac.povolení a s imigračního mi poslali dopis, že chtějí nějaké aktuální pracovní potvrzení od zaměstnavatele...tak jsem mu poslala doporučený dopis, aby mi napsal tohle potvrzení a on nereaguje. Takže teď bych potřebovala několik rad. 1. Když mi nepošle ani další měsíc peníze....existuje tu něco jako sociálka, že bych mohla požádat o příspěvek...protože účty tady musím platit a už vážně nevím z čeho? 2. Existuje tady nějaký úřad, na který bych se mohla obrátit, aby zkotroloval  jeho jednání...protože jednoznačně porušeje, co se dá a řekla bych, že mi teď ani neplatí daně a AHV....? 3. Co s tím povolením...když jim nedodám potvrzení o zaměstnání, tak mi to asi neprodlouží i když jsem jim poslala kopii pracovní smlouvy, která je na neurčito....co potom, tady bez povolení? To že mi zamlčuje 85 hodin přesčasů z loňska, které jsem si chtěla vybrat formou volna a on mi to zamítl s tím, že nemám nárok na dovolenou a že mi z loňska naopak chybí 18 hodin...to už asi ani řešit nebudu...ale kdyby jste někdo věděl, kam by se dalo obrátit, aby už dostal nějakou pořádnou pokutu za své jednání...tak bych to uvítala. Omlouvám se za román...ale ani se to všechno nedá popsat normálně...Díky za všechny nápady....
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Březen 17, 2011, 08:41:24 pm »

no, nezavidim ti tvou situaci, ale ja si myslim, ze kdyz jim na migracnim reknes co mas za problemy poslou tam nekoho! nebo urcite existuje poradna, kde ti poradi jak mas postupovat! zkus kontaktovat ze slovaci.ch tu linku fabian, ta pomaha hodne lidem a vyzna se! me taky dala dobrou radu!
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Březen 17, 2011, 10:32:59 pm »

tim prvnim linkem bych se zabyval pred podpisem pracovni smlouvy v uklizeci firme, nebo podobne organizaci stejneho stupne duveryhodnosti. coz muze byt, ruku na srdce, skoro vsude, vetsinou nevime, kam presne jdeme, co nas tam ceka.

http://www.rechtsschutzversicherung-schweiz.ch/privatrechtsschutz.cfm

protoze to je ted pro tebe malicko pozde, timhle bych se zabyval ted

http://de.wikipedia.org/wiki/Arbeitsrecht_(Schweiz)
http://www.kmu.admin.ch/themen/00208/00223/index.html?lang=de

podobnych linku ti google vysype kupu.

jinak bych si hledal novou praci a po vycerpani prislusnych opatreni (pisemna zadost o dluznou castku, upominka teto obsahujici jemnou vyhruzku pravnikem) zvazil podani zaloby na zamestnavatele. ale jeste pred tim, nezli bych se zacal na zamestnavatele poradne skaredit, bych si dobre si rozmyslet, jestli od nej nebudu jeste neco duleziteho potrebovat. napriklad slusne zeugniss. na druhou stranu, kdyby jsi se soudila, vysoudis nejspis zeugniss i s dluznyma penezma. jak cely muj prispevek implikuje, podle meho nazoru je soud jediny urad, ktery muze v dane situace na tveho zamestnavatele poradne doslapnout. bohuzel tahat se po soudech stoji prachy, a to ne malo, proto mivaji lide to pojisteni.

co se povoleni tyce - na ty dva mesice se za tebe pritel muze zarucit, cimz mas pokryte povoleni k pobytu,  a k 30.4. konci pracovni povoleni, a do te doby budes mit nejspis jine, doufejme hezci starosti.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Březen 18, 2011, 09:28:09 pm »

no, v kazdem kantone se pritel zarucit nemuze (vlastni zkusenost), ale dostane na pulroku povoleni na stellensuche uplne bez problemu! a od 1.5. to snad bude uz bez problemu, ale i tak bude muset pritel dolozit, ze ma pro vas jako pro rodinu dostatek penez a ty si budes muset vyridit aufenhaltsbewilligung. pracovni povoleni sice konci, ale povoleni k pobytu bude potreba porad! tam jde spis o to, ze konci ta kontrola od migracniho a jejich povoleni, ze muzes do prace! uvidime na jak dlouho, jsou dodatky, kdyz prival cizincu vzroste nad urcity procento, tak to zase hezky zpatky omezi...  Smutek
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen