Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: prodloužení povolení B  (Přečteno 92438 krát)
amarilys



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Květen 19, 2010, 10:54:56 am »

Ahoj všichni  Mrknutí
má někdo zkušenost s prodloužením povolení? Příští jaro mi vyprší povolení B a zajímalo by mě, jestli se to prodlouží automaticky nebo o to musím někde zažádat a jestli to vůbec půjde? Díky za odpovědi a mějte se krásně...
« Poslední změna: Říjen 26, 2014, 07:36:48 pm od David » Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #1 : Květen 19, 2010, 09:20:58 pm »

Ja dostal asi dva mesice pred vyprsenim postou formular, ktary jsem vyplnil a odevzdal na Gemeinde. Za tri mesice jsem si tam vyzvednul prodlouzene povoleni ...
Zaznamenáno
Blanch



Karma: 4
Příspěvků: 22



« Odpověď #2 : Květen 20, 2010, 11:19:49 am »

Ja teda nedostala nic, musela jsem si to hlidat sama. Zazadat o nove povoleni musis na Gemeinde, kde jsi nahlasena/y nejpozdeji tri tydny pred vyprsenim platnosti stareho. V Bernu jsem na vyrizeni noveho povoleni cekala max mesic, v Zürichu to trva dyl, vyzvu k vyzvednuti povoleni jsem dostala az po peti mesicich...
Zaznamenáno
Tom_Bern



Karma: 1
Příspěvků: 18



« Odpověď #3 : Květen 20, 2010, 11:57:33 am »

hm, po vyprseni povoleni B se nedostava C? Dostane se jen prodlouzeni becka?
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Květen 20, 2010, 07:47:48 pm »

mno, musis si to pohlidat a posledni dobou delaji pry mnohem vetsi "problemy" nez drive! pry rozesilaji jakesi podrobne formulare, proc si v CH atd. ... a kdyz vidi, ze clovek byl nejakou dobu na pracaku nebo hodne menil praci, tak se jim to nelibi...  Kroutím očima
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #5 : Květen 20, 2010, 08:53:17 pm »

http://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/themen/aufenthalt/eu_efta/ausweis_c_eg_efta.html

Bürger der EU-17 Staaten (ausser Zypern und Malta) und der EFTA erhalten aufgrund von Niederlassungsverträgen oder aus Gegenrechtsüberlegungen nach einem ordnungsgemässen und ununterbrochenen Aufenthalt von fünf Jahren die Niederlassungsbewilligung.

Ja mel prvni dva roky  B s platnosti na 12 mesicu, potom B na tri roky a potom jsem dostal C (v srpnu 2009) a pred tydnem jsem posilal do Bernu formular na "erleichterte Einbuergerung" (vyrizeni ale trva cca. 1.5 roku).
Zaznamenáno
majerova



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #6 : Červen 27, 2010, 09:32:15 pm »

 Ahoj vsichni.Mam dotaz.Sehnala jsem si praci v restauraci v Zurichu.Sef mi dal kontrakt a povoleni mi odmitaji udelat z duvodu-emoigracni mi sdelilo ze potrbuji garanta,bez toho mi povoleni nechteji dat.Zdravotni mam zaplacene a ubytovani taky.Muzete mi poradit jak je to s tim garantem?Diky za odpoved. Smutek
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #7 : Červen 28, 2010, 12:37:41 pm »

majerova:
jooooooooooo, to kdyby nekdo vedel jak je to s tim povolenim, kazdy ti rekne neco jineho! v kazdem kantone je to jinak a snad zalezi na tom jak se kdo vyspi, sou lidi co maj stesti a povoleni sezenou relativne bez problemu a pak jini, co ho nedostanou roky i kdyz praci sehnanou maji...zacarovany kruh!  Pláč
Zaznamenáno
kiwwik



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Červen 28, 2010, 01:59:30 pm »

Ahoj, protože studuji na Uni ZH, taky jsem potřeboval garanta ve Švýcarsku. Jak mi to vysvětlil známý, tak je to záruka, že kdyby jsi např. přišla o práci, tak se za tebe někdo zaručí u notáře, že se př. postará o letenku zpět do ČR, kdyby jsi neměla dostatečné prostředky na kontě. Kanton se tímto způsobem chrání proti zneužívání sociální pomoci. Jako student jsem navíc potřeboval písemné potvrzení od rodičů, že mě každý měsíc finančně zajistí.

P.S. I když jsem našel práci, měl pojištění, garanta, ubytování,.... Tak jsem prac. povolení nedostal. Záleží fakt na lidech, kteří to vyřizují.
Zaznamenáno
Tom_Bern



Karma: 1
Příspěvků: 18



« Odpověď #9 : Červen 28, 2010, 10:02:17 pm »

cau, ctu, ze studujes na Uni ZH..muzu se zeptat, jak probihalo tvoje prijimaci rizeni???

Musel si delat ty freiburgsky zkousky nebo si dokladal ceske vysvedceni nebo diplom? Ja se prohlasil na Uni Bern, .....a musim dokladat a dokladat:)
Zaznamenáno
kiwwik



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #10 : Červen 29, 2010, 10:15:57 am »

Čau,

měl jsem 2 možnosti: buď zkusit přijímačky ve Švýcarsku nebo doložit, že jsem byl přijat na univerzitu v ČR.

Takže jsem v Praze skládal zkoušky, po obdržení dopisu o přijetí na školu jsem si nechal přeložit (v Zürichu) potřebné vysvědčení a dopis o přijetí, zažádal jsem o studijní místo na univerzitě, musel jsem ještě skládat jazykový test (měl jsem z dřívější doby jenom certifikát B2, ne C1) a po úspěšném složení testu jsem byl přijat na školu.

Moc vyřizování, ale stálo to za to ;-)
Zaznamenáno
Tom_Bern



Karma: 1
Příspěvků: 18



« Odpověď #11 : Červen 29, 2010, 06:08:32 pm »

presne tohle je u me.....byl jsem ted v Cesku skrz to potvrzeni o miste na vysoke skole...coz mi dojde..takze bude lepsi si to asi nechat prelozit tady.....ten test me taky ceka, nemam totiz zadnej diplom

jinak jaky obor tu delas?
Zaznamenáno
Blanch



Karma: 4
Příspěvků: 22



« Odpověď #12 : Červen 29, 2010, 07:28:52 pm »

Ahojky, mohla bych prosim vedet, kde sis to nechal v Zürichz prekladat a kolik to asi tak stoji? Taky si musim nechat prelozit a posleze uznat diplom kvuli praci....Diky moc Blanka
Zaznamenáno
kiwwik



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #13 : Červen 29, 2010, 09:45:09 pm »

[zavináč] Tom: Studuji tu germanistiku jako hlavní obor, vedlejší slavistika a moderní sinologie

[zavináč] Blanch: Vše jsem si nechal přeložit na konzuláty České Republiky, dohromady to bylo myslím 800 franků za 4 vysvědčení a dopis o přijetí na VŠ. Ve škole ti řeknou, kde si můžeš text nexchat přeložit, mají i nějaký informační papír.
Zaznamenáno
Tom_Bern



Karma: 1
Příspěvků: 18



« Odpověď #14 : Červen 29, 2010, 11:03:15 pm »

aha....tak slavistiku zvladas levou zadni..Úsměv

Ok....ale ten preklad atd dost drahe....v Cesku to stoji par kaacee:)))
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen