Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Co je lepší?  (Přečteno 57273 krát)
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« : Říjen 24, 2009, 04:24:50 pm »

Ahoj, zdravím všechny. Já a přítelkyně, chceme brzy odejít do BRD, ale stále nevíme jaký způsob nalezení práce máme zvolit. Je spousta názorů a zkušeností, které nás znepokojují ohledně zprostředkování práce přes agentury. Prý není spoleh, tak nevím jestli je možnost najít nějakou solidní nebo kdo o nějaké ví. Další způsob je na vlastní pěst, ale to také skýtá spousta problémů. A ještě malá otázečka, byl bych nějak zvýhodněn co se získání trvalého pobytu nebo prac. povolení s ohledem na to, že jsem rodinným příslušníkem občanů BRD? Děkuji za každou pomoc či vlastní zkušenost.
Zaznamenáno
eri



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #1 : Říjen 26, 2009, 05:08:59 pm »

ahoj,len kratko k tvojej poslednej otazke- neviem o tom,ze by mohlo ist o nejake zvyhodnenie co sa tyka ziskania trvaleho pobytu. teda,uprimne povedane neviem ani celkom co si pod tym ziskavanim predstavujes. kedze sme v EU a mame tzv." Freizügigkeitsbescheinigung", mozes sa tu uuuplne slobodne prihlasit na prislusnom urade,ak mas prostriedky na prezitie a nie je to vobec ziadny problem.
a co sa tyka pracovneho povolenia-opat neviem co si mam predstavit pod tym,ked pises,ze si rodinnym prislusnikom obcanov BRD. mas cesku statnu prislusnost a cesky pas? lebo na inom asi az tak nezalezi...Úsměv
vela uspechov!
Zaznamenáno
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #2 : Říjen 27, 2009, 07:14:08 pm »

Ptal jsem se proto, že někdy bylo uvedeno, že lépe získáš pracovní povolení pokud jsi rodinným příslušníkem lidí, kteří toto povolení již vlastní minimálně 12 měsíců. Proto jsem chtěl zjistit, jestli je v tom nějaká souvislost.
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #3 : Říjen 28, 2009, 12:06:53 pm »

Bushido, naprosto to nema vliv. Ja sice narok na nemecke obcanstvi mam, ale o pracovni povoleni jsem stejne zadat musela a celkem jim byl puvod ukradeny, zajimalo je EU/neEU. Co se rodinnych prislusniku tyka, muzes to pracovni povoleni ziskat, pokud jej ma manzelka, ale nevim nic o tom, ze to jde od rodicu.
Osobne me spis udivuje, ze jdete pracovat do Nemecka, kdyz tu to taky s praci neni ruzovy Neřeknu nic
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Říjen 28, 2009, 01:47:28 pm »

Ptal jsem se proto, že někdy bylo uvedeno, že lépe získáš pracovní povolení pokud jsi rodinným příslušníkem lidí, kteří toto povolení již vlastní minimálně 12 měsíců. Proto jsem chtěl zjistit, jestli je v tom nějaká souvislost.
Jak rika Gwen - tady se mysli partner/ka ci manzel/ka - babicka, tatka, teta ci kmotr nic nemeni.

Abysme se ale drzeli neprilis vystizneho titulku teto diskuze "Co je lepsi", nu lepsi je najit si nejdriv praci a s pevnou predstavou o potencialnim miste jit zadat o pracovni povoleni. Tak jsou sance mnohem vetsi, protoze pak clovek nezada o bianco sek na podporu v nezamestnanosti, ale opravdu o praci.
« Poslední změna: Říjen 28, 2009, 02:35:21 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
alca



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #5 : Říjen 28, 2009, 02:27:43 pm »

Být partnerem nebo partnerkou někoho, kdo povolení má taky nestačí. Dostane ho jedině manžel nebo manželka.
Zaznamenáno
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #6 : Říjen 29, 2009, 05:57:28 pm »

Aha děkuji, já jen k tomu názvu bylo to jen tak narychlo napsané, aniž bych už měl rozmyšlený směr otázky. Ten název měl spíš naznačovat rovnováhu, mezi hledáním práce na vlastní pěst a a agenturou, která to sprostředkuje... Mrknutí
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #7 : Říjen 29, 2009, 11:43:33 pm »

Být partnerem nebo partnerkou někoho, kdo povolení má taky nestačí. Dostane ho jedině manžel nebo manželka.

a deti manzela/manzelky do veku 21 let. Take jsem to nekde cetl, myslim ze to bylo na EURES. Ted jsem tu nasel ale jen tyto informace.
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=463&langId=cs
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen