Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jaká je šance najít práci v Německu?  (Přečteno 76921 krát)
navision00



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Říjen 20, 2009, 04:34:14 pm »

Dobrý den,

na tohle se jistě ptalo už mnoho lidí, ale zajímá mne jaká je šance vůbec nějakou práci v DE najít? Podle mých informací není v Německu trh práce otevřený a co jsem našla na internetu, konkrétně pro dívky se nabízí maximálně au-pair nebo pečovatelka:(. Tady v Čechách zastávám poměrně slušnou pozici (marketing,obchod), tudíž se přiznám, že by se mi příliš nechtělo jít pracovat do supermarketu či do skladu, jestli mi rozumíte. Práci v DE hledám hlavně kvůli jazyku. Zajímala by mne práce jako např. recepční, sekretářka nebo něco v pohostinství. Na víc asi nejsem jazykově vybavena. Mám nějakou možnost?
Díky za odpovědi
« Poslední změna: Říjen 22, 2009, 12:21:47 pm od David » Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #1 : Říjen 21, 2009, 10:23:41 am »

 Mrknutí prace jak prace, ale spis jsou tady problemy s pracovnim povolenim
Zaznamenáno

Dasa
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #2 : Říjen 22, 2009, 10:12:07 am »

Ahoj, sance je velka ale zalezi co budes hledat...
Jinak s tim popisem, pokud nejsi ochotna pracovat to co jsi popsala, tak tu bez znalosti jazyku a jinych znalosti velmi obtizne neco najdes. Byt na tvem miste, zustal bych radeji v Cesku, podle vseho tam mas slusne zamestnani.
Pracovni povoleni neni problem, ale opet zalezi na praci kterou budes vykonavat.
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #3 : Říjen 22, 2009, 11:09:23 am »

Dobry den,

rozhodne si myslim, ze pro praci recepcni a sekretarky je treba umet docela slusne nemecky. V pohostinstvi ty naroky mozna nejsou tak velke, ale uplne bez znalosti to taky nepujde. Cili mate podle me tri moznosti, budto se nejdrvive dovzdelat v jazyce ucasti na nejakem kursu/samostudiem, nebo vzit nekvalifikovanou praci a pockat, az nemcinu pochytite, nebo zustat v CR. Pripadne vzit praciv Nemecku, ktera probiha v jinem jazyce anglictina, cestina atd.)
Zaznamenáno
navision00



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Říjen 22, 2009, 02:10:22 pm »

Děkuji za příspěvky. Já se německy domluvím vcelku obstojně. Dovoluji si tvrdit, že práce mnou zmíněné bych s touto vybaveností asi zvládla. Chybí mi znalost odbornějších slov a rozšířit slovní zásobu jinak to jde. Jen se mi jedná o to, zda je nějaká šance. České weby takovéto pozice nenabízejí a v případě, že najdu na německé stránce nabídku takovéto práce, pochybuji, že když zašlu CV tak se setkám s úspěchem. Raději přece vždycky zaměstnají němce se kterým navíc nemusejí řešit povolení atd.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #5 : Říjen 22, 2009, 09:40:43 pm »

Tak ja som rozoslala mailom CV do viacerych personalnych agentur a vsetky do poslednej sa mi ozvali a pozvali ma na osobny pohovor. V dvoch som osobne aj bola a bola som velmi pozitivne prekvapena pristupom aj napriek tomu, ze som cudzinka a nemala som pracovne povolenie. Hned si prefotili vsetky dokumenty a ze len co bude mat niekto o mna zaujem, tak sa mi ozvu a potom pride na rad vybavovanie pracovneho povolenia. Treba proste skusat a hlavne sa priprav, ze trvaju vacsinou na osobnom stretnuti.
Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #6 : Říjen 23, 2009, 02:18:23 pm »

Nechcem ta odradzat, podla vlastnej skusenosti budes to mat obtiazne si najst job. Nemci chcu na vsetko prax a to presne v tom odbore, kde sa uchadzas o zamestnanie. Ako sekretarka nemas sancu, tam treba perfektnu nemcinu s perfektnym pravopisom. Mna by na to s nem. vysokou skolu nezobrali. Na rezepcna musis mat super nem. a anglicky, skolu v hotelierstve. Mojej segre sa podarilo pred 2 rokmi mat pohovor v jednom hotely (v Büro nieco organizovat). Mali velky zaujem, ale nakoniec dali prednost Nemke, lebo im to bolo vela papierovaciek kvoli povoleniu. Ked chces sa naucit Nemcinu prid sem v lete, zaplat si intensivny kurz na VHS, trocha sa tu obhliadli a mozno kontaktmi a znamostami si najdes skor nieco. Oficialne cez agentury to nevidim realne, naslubuju len vela.
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #7 : Říjen 23, 2009, 03:23:39 pm »

Dost musim souhlasit s Karou, minimalne ohledne nemciny! Na pozici asistentky, ktera i neco jineho dela nez ze jen vari kafe je treba umet dooost velmi solidne nemecky a i anglicky, zvlast pokud ma firma nejake zahranicni zakazniky.

Jeste pridam mou zkusenost s personalnimi agenturami:
Ja kdyz jsem hledal zamestnani, tak jsem se taky obracel na headhuntery..ale v mem pripade jsem se prozatim vzdy se zlou potazal. Pozvou te na osobni pohovor, ktery te stoji cas a penize, naslibuji, ze maji spoustu zajemcu a ze se do par dni ozvou a pak nic. Sam jsem jim musel volat a ptat se na aktualni status a to byly celosvetove zname personalky.

Byl jsem vsehovsudy u 2 personalek a obe hledaly lidi s mym profilem. Ani v jedne mi nechteli prozradit jmeno firmy, pro kterou hledaji - protoze bych se bewerbowal primo tam a oni by prisli o provizi, to jsem chapal. Dle popisu prace/projektu jsem ale usoudil, ze se jedna o tutez firmu....a ta pro me nebyla vubec zajimava. Kdyz jsem se ptal, zda maji i jineho zajemce o lidi s mym profilem, tak lhali a rikali, ze ano, nebo rikali, ze ne, ale ze poptavka je velka a ze urcite neco najdou. Behem 4 tydnu se pak neozvali a nereagovali ani na emaily. Nastesti jsem hned po prvni navsteve pochopil, ze v mem pripade tudy cesta nevede a zacal oslovovat primo firmy. Nevim ale, zda je tento postup pro vsechny obory pouzitelny.

[at]Covergirl: nezapomen, ze to delaji ciste a jen pro penize, ne ze zajmu o tvou osobu. Neber si to prosim osobne, u me to bylo stejne. Personalky maji provizi ve vysi 2, 3, 6 ale i 12 mesicnich platu za to, ze pro zakazniky najdou lidi, zalezi o jakou pozici se uchazis. Podle me se snazi protlacit kohokoliv, jen aby dostaly provizi.

[at]Navision00: jsou weby, kde nemecke firmy zamerne hledaji zamestnance po cele Evrope/svete, protoze jsou ochotny podstoupit stale se zmensujici martyrium s vyrizovanim pracovniho povoleni nebo protoze tech zamestnancu je na mistnim trhu nedostatek. Mozna by to byla varianta pro Tebe, z tech v CR znamych webu to je napr. Jobpilot, Eures apod. Ale za zkousku nic nedas ani u jinych firem, proste posli CV a uvidis.

Zde napr. jeden link z Euresu, jsou tam i Büro mti Kundenkontakt Jobs:
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=de&acro=job&catId=482&parentCategory=482
« Poslední změna: Říjen 23, 2009, 03:27:52 pm od Thomasek » Zaznamenáno
repsol86



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #8 : Listopad 02, 2009, 10:24:58 am »

Ahoj, určitě je potřeba zapracovat na němčině..mám v Německu sestřenici, která se tam odstěhovala za přítelem a pracuje tam od února tohoto roku..pracuje v kanceláři a nastupovala s perfektní angličtinou a středně pokročilou němčinou, kterou si tam samozřejmě hned zdokonalila a je teď spokojená..plat má na naše kolem 50-60tis..sama bych tam ráda také na zkušenou odcestovala, ale to až během příštího roku..pokud chcete pracovat bez použití němčiny je vhodná práce možná jako pokojská, či odbavování na letišti apod..s trochu pokročilou je pak možná práce v pohostinství, fast foodech apod..
Zaznamenáno
alinaberr



Karma: 0
Příspěvků: 1



« Odpověď #9 : Prosinec 05, 2009, 01:52:39 pm »

V podstate nejtrefnejsi prispevek na tvou otazku napsala Kara! Ja bych se byt tebou jeste zabyvala otazkou "Grenzgänger", podle toho kde bydlis, tam bys zrejme nemela ten problem s pracovnim povolenim. Nevim jak to v Cechach momentalne s touto problematikou vypada - jak blizko bys musela bydlet od Nemeckych hranic. Pokud je tva nova nemecka gramatika opravdu tak dobra, ze by sis troufla na nejakou "Büroarbeit" hledala bych pod www.arbeitsagentur.de nejakou firmu, ktera chce nekoho se znalosti cestiny. Muzes tez zkusit stranku www.trovit.de.
pozdrav a hodne stesti
Alena
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen