Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Praktikum v Německu - do je potřeba vyřídit?  (Přečteno 30969 krát)
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« : Říjen 01, 2009, 06:01:25 am »

Ahojte, vite nekdo jestli mam moznost zacit s praktikem u nejake nemecke firmy? Mam prihlaseny pobyt v Nemecku, pracovni povoleni nemam a zajima mne, co je potreba vyridit k tomu, abych mohla zacit praktikum? jak je to potom se zdrav. a soc. pojistenim? Nebo napada vas, kde by mi s timhle mohli poradit? krome Arbeitsamtu, ty jejich odpovedi byvaji vzdycky rozporuplne. Napada mne napr. konzulat nebo tak neco?  diky a preju hezky den
« Poslední změna: Červenec 07, 2010, 12:33:41 am od David » Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #1 : Říjen 01, 2009, 01:12:17 pm »

Zo skusenosti ti mozem povedat, ze som zatial nevidela ziadnu ponuka na praktikum, kde by si nemusela byt studentka, cize chodit na vysku.
Viem, ale ze jedna znama, si robila cez Arbeitsamt nejaky kurz (Vertrieb), kde patrilo aj praktikum, potom si ju nechali vo firme.   
Zaznamenáno
alca



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #2 : Říjen 03, 2009, 08:41:09 am »

Praktikum muzes klidne absolvovat, ale potrebujes na ne pracovni povoleni stejne jako na normalni praci. Vetsina praktikantu jsou studenti, ale nekde to neni podminka. Zalezi na tom, jestli te ta firma bude chtit. Pokud jsi studovala v CR a mas ukoncene VS vzdelani, mohlo by ti to pomoct. U me si na Arbeitsamtu kopirovali diplom a povoleni mi dali.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen