Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: přístup Němců k Čechům  (Přečteno 131909 krát)
navision00



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Říjen 08, 2008, 02:35:26 pm »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Zvažuji práci v Německu, konkrétně Bavorsko poblíž Nürnbergu. Zajímalo by mne jaké máte zkušenosti s přístupem Němců k nám Čechům. Jak zaměstnavatel, tak kolegové, známí atd. Mám obavu, že nás mají tak trochu za"povl". Nerada bych si tam připadala jako Ukrajinka (doufám, že jsem se někoho nedotkla)

Děkuji mockrát za odpověď
Zaznamenáno
kamade66
Host
« Odpověď #1 : Říjen 08, 2008, 04:20:17 pm »

DD, jako povl se chovaji k tem, kteri nemluvi a nejsou dostatecne sebevedomi a profi. Jinak je to OK.
Zaznamenáno
milos80



Karma: 0
Příspěvků: 7



« Odpověď #2 : Říjen 09, 2008, 12:27:40 am »

Chovaji se naprosto normalne  aspon v Mannheimu kde je silna česka komunita kdyz jsem tam začal delat neumel jsem nic  par slov a to byl tenis club kde chodily ti lepši v uvozvkach Škleb take policie  tam čechy bere v pohode mam zkušenosti......Jinak jsou ale jini nez my češi tak že pozor na předpisy 8)a všelijake zakazy na to jsou haklivy co ti tady projde tam jen tak ne napřiklad se v nedely nesmi hazet sklenene lahve do tech kontajneru na sklo hazel jsem to tam a lidi mi rikaly prestan te nebo na vas zavolame polizei hahahhaa ....................
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Říjen 09, 2008, 09:00:45 am »

Prijde na to, v jakem oboru budes pracovat a a s jakymi Nemci se tim padem budes stykat. Nemci na urovni jsou zcela v poradku, sam jsem se za svych par let nesetkal snad s jedinym nepratelskym gestem... Vidi-li, ze mas snahu nemecky hovorit, ale zatim to moc nejde, snazi se i pomoct. Hodne to ale take zalezi na tvem vlastnim pristupu. Kdo se chova jako "socka", docka se pohrdave reakce. Kdo je na urovni, nema problem.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #4 : Říjen 09, 2008, 09:39:13 am »

Chovaji se v pohode, s tim ze by me mel nekdo za povl jsem se jeste vazne nesetkal Úsměv

Asi tak jak to popsal predemnou Kleena.
Zaznamenáno
vincentvincent



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Říjen 09, 2008, 11:12:55 am »

Mám zkušenosti jen jako turista, ale vždy naprosto kladné jak s lidmi, tak s úřady a to přes to, že aktivně německy nemluvím.
V Berchtesgadenu jsem si perfektně anglicky pokecal s příjemnou slečnou (paní) na pedikůře, pár dní mě na dálnici z auta zastovovala "KOBRA 11" - policie a naprosto korektní přístup, po té co jsme se domluvili na komunikaci v angličtině požádali o zkotrolvání VIN, kufru a motorového prostoru, zkontrolovali přes počítač osobní doklady a  od auta, následně se omluvili za zdržení, poděkovali jsme si navzájem a tradá. Jsem v německu vždy spokojen.
Zaznamenáno
navision00



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #6 : Říjen 09, 2008, 11:36:16 am »

tak to jsem moc ráda, trochu jsem měla z tohoto obavu, protože jsem se již několikrát setkala s názory, že se sice všichni tváří hrozně mile a sympaticky, ale je to jen velká faleš a přetvářka. Tak nevím:(
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #7 : Říjen 09, 2008, 01:23:16 pm »

Nemci uz jsou dost zvykli na cizince mnohem "vychodnejsiho" razeni nez jsou cesi a nemaji s nami obecne problem. Navic konkretne v Mnichove je snad vic cizincu a pristehovalcu nez Nemcu.
Zaznamenáno
slunce



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #8 : Říjen 09, 2008, 06:26:39 pm »

Zatim jsem nemela problemy.Ale nerozlisuji jak uz jsi psala mezi cechem nebo ukrajincem.Pride proste na cloveka.Povl se najde vsude i mezi nemci.
Zaznamenáno
Alca99



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #9 : Říjen 09, 2008, 06:50:40 pm »

Myslim ze Nemci su fakt v pohode, hlavne ked si Ta trosku otukajú tak sú dost ochotní a milí. Nečuduj sa ked Ta budú priradovat k Poliakom alebo Rusom atd. aj ked ma to skutočne v dnešnej dobe obcas zarazi, hlavne u starších sa mi to stávalo často. ale vždy si nechajú radi vysvetlit a nie su odmeraní. a v nemecku máme ako národ myslím celkom dobrú povest. dúfam že sa ti bude páčit
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #10 : Říjen 09, 2008, 08:08:29 pm »

Tak mě ještě nikdo nepřirovnával k Polce nebo Rusce, a i kdyby...to že jsem Češka mě nedělá lepší. Jestli se ke Slovákům vzhlíží nějak s obdivem, s tím jsem se ještě nesetkala, spíš se mě vždycky někdo vyptává na to jejich údajně všeobecně známé nacionlistické ražení, alca99...Úsměv)))na uni a v práci jsem se setkala spíš vzdycky s předsudky z české strany. A všeobecně taky nechápu, proč by vůbec Němci vůči nám nemohli být nějak předpojatí, opačně taky nejsme žádný národ svatoušků v tomto ohledu:)
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #11 : Říjen 10, 2008, 06:33:48 pm »

ahoj,
ja zazil na svou adresu par vtipku, ale vetsinou to bylo ze strany "Nemcu" pristehovalcu, tj. prodavacu Kebabu a tak., kteri sem prijeli par let prede mnou, delali si srandu z meho "ruskeho" prizvuku, prestoze jejich jazyk na o moc lepsi urovni nebyl. 

Taky obcas musim kolegum z prace pripomenout, ze u nas v CR se fakt vodka nijak hodne nepije, ze my radeji pivicko a slivovici.

Pripada mi, ze kdyz sem clovek jede s komplexem vychodoervropskeho Gastarbeitera, tak si pak v zivote vzdycky najde situace, kdy se muze citit ponizeny...prestoze by to clovek mene zakomplexovany pochopil jako normalni vtip, komentar, normalni nevlidne chovani urednika apod., ktere nema nic spolecneho s puvodem.

A krom toho zde plati a docela se i dodrzuje Gleichbehandlungsgesetz, nevahal bych se v praci v pripade nejakych opakujicich se narazek na muj puvod kontaktovat sveho nadrizeneho a dusledne vyzadovat patricne kroky z jeho strany.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Říjen 11, 2008, 01:11:05 pm »

Tak mě ještě nikdo nepřirovnával k Polce nebo Rusce, a i kdyby...to že jsem Češka mě nedělá lepší. Jestli se ke Slovákům vzhlíží nějak s obdivem, s tím jsem se ještě nesetkala, spíš se mě vždycky někdo vyptává na to jejich údajně všeobecně známé nacionlistické ražení, alca99...Úsměv)))na uni a v práci jsem se setkala spíš vzdycky s předsudky z české strany. A všeobecně taky nechápu, proč by vůbec Němci vůči nám nemohli být nějak předpojatí, opačně taky nejsme žádný národ svatoušků v tomto ohledu:)
Skoro to vypada, ze se mne snazis zastoupit a odporujes jen pro spor samotny...
Nikdo nerika, ze by s obdivem vzhlizeli ke Slovakum, A99 jen rekla, ze u nich snad i maji dobrou povest... To asi prijde na porovnani, rozhodne lepsi, nez Polaci ci Rumuni, ale ac mnozi ty predsudky svymi ciny zivi, predsudky to zustanou - u rozumnych lidi bude vzdy zalezet na tom, jaky clovek je.
Taktez nikdo netvrdi, ze by vuci nam snad nesmeli mit predsudky...kdyz si to jeste jednou prectes, tazatelka se pouze pta, jestli (a jake) je maji.

Doporucuji prednostne zametat vlastni zaprazi a vitat hosty chlebem a soli, rozumni lide to budou delat take tak.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #13 : Říjen 11, 2008, 05:09:11 pm »

Kleeno, Kleeno, velice se ti omlouvám, že jsem si dovolila vůbec něco napsat:)) máš pravdu, že jsem to trochu "přitáhla za uši", ovšem nemyslela jsem to nijak zle, ani jsem neměla v úmyslu prezentovat za každou cenu jiný názor. Byl to jenom "krajní" příklad toho, že všechno má i negativní stránku... žádný Němec ti do očí neřekne, že nemá rád Čechy, raději tě pak pomluví, třeba u jiného cizince:) to že jsem se sama s nějakými negativními reakcemi nesetkala, neznamená, že proti mně celá SRN nic nemá. Mj. existuje jistý "allgemeines Gleichbehandlungsgesetz", čímž se každý ve svém dobrém zájmu zdrží jakýkoliv negativních projevů, s tím, co si kdo myslí, ale nic nenaděláš. Jak píšeš, hlavní, že se chováš slušně - třeba jsem zaznamenala nepříjemně komentáře na adresu nějakých Rusek, s tím, že to ve škole flákají. Zrovna tak ale pak němečtí spolužáci pomlouvali jiné cizince s tím, že jsou na všech seminářích až moc připravení Úsměv
Závěrem k celému původnímu dotazu můžu jenom dodat, že kdybych měla hledět na to, kde kdo proti mně něco má, asi bych musela celý život "lapět doma na řiti"....
Zaznamenáno
milos80



Karma: 0
Příspěvků: 7



« Odpověď #14 : Říjen 14, 2008, 10:55:40 am »

hahahahahah
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen