Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: agentura chce půl roku ztrhávat cca 18% z platu  (Přečteno 26009 krát)
uwagan



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Listopad 06, 2014, 10:50:44 am »

Zdravim,
jedna německá agentura po mně chce, abych jí podepsal smlouvu, že mi v případě zprostřetkování práce budou půl roku ztrhávat cca 18% z platu. Je to normální postup? Mně to moc nepřijde, to by měl asi platit zaměstavatel, ne?
Díky za rady
« Poslední změna: Listopad 06, 2014, 11:02:48 am od David » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1 : Listopad 06, 2014, 12:43:31 pm »

No, zamestnávateľ ti z platu nič nestrháva, ale odvádza z tvojho platu za teba povinné odvody, dane, zdravotné poistenie, sociálne poistenie, atď.

Ak tvoja agentúra tým strhávaním myslí odvody, tak by to bolo asi v poriadku, len by to malo byť tak vidno aj na výplatných páskách.

Ale mne sa zdá, že tu ide skôr o strhávanie nejakých percent len pre nich, ako "zisk".
Normálne takto pracujú Zeitarbeitagentury, ale tie to majú zariadené tak, že ty máš vyjednaný pevný plat a firma, pre ktorá pracuješ fyzicky, agentúre každý mesiac platí  za teba ešte nejaký peniaz navyše, niečo pomino tvojej výplaty. Teda v skutočnosti tá firma platí tvojej agentúre vyššia čiastku, ako je tvoj plat. Agentura si z tej čiastky strhne svoje percentá, suma, ktorá ostane, tvorí hrubý plat (z ktorého sú potom ešte odvádzané spomínané odvody.)

Takže si to ujasni, ako to je vlastne s tým strhávaním, či sa tým myslia odvody alebo ich mesačný zisk. V prvom prípade by ti mali vypočítať, koľko ti ostane z platu ešte a uvedom si, že ten zvyšok bude hrubý plat, z ktorého ti ešte strhnú odvody.
Zaznamenáno
uwagan



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Listopad 06, 2014, 03:38:16 pm »

Jako Zeitarbeit jsem už v německu pracoval a tam to bylo vše jasný a bez problému, plat byl danej a nic sem nemusel platit ze svého.

V tomhle případě se už  nejedná o zeitarbeit. Je to provize agentuře za to že mi to místo dohoděj, ani ubytování nezařídí, musim sám. Plat je taky jasnej, akorát bych musel prvních 6 měsíců platit tu provizi, což neni zrovna málo. Je to v podstatě jedna měsíční mzda. Jen mě zajímá, jestli je to běžná praxe, nerad bych to platil zbytečně.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Listopad 06, 2014, 03:54:17 pm »

V takom prípade by som do toho asi nešla, ak by som mala inú možnosť.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen