Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Co Vas opravdu silene tady ve Swiss stve???  (Přečteno 186033 krát)
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« : Listopad 05, 2012, 10:14:56 pm »

Mne tedy urcite jedno - a to, ze se za vsechno plati!!! Ale opravdu za vsechno!!! Moje naivita dostava zabrat...ted jsem zjistila, ze se plati i kurzy nemciny...
A co stve strasne Vas???
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Listopad 06, 2012, 12:42:25 am »

Pokud pominu drobnosti jako prilezitostne spatne pocasi o vikendu nebo trucujici priatelka tak uz mne toho na stezovani moc nezbyde. Ostatne podobnym drobnym  nehodam se clovek asi nevyhne nikde.

Takze mne asi nejvic vadi vybrane prispevky tady na foru. Jedinci kteri az zoufalym zpusobem nevladnou materskym jazykem. Jeste vice jedinci s naprostrym nedostatkem kinderstube.

<<<.ted jsem zjistila, ze se plati i kurzy nemciny...
No ja nevim, oni jsou v Cechach kurzy cestiny pro cizince zadarmo? Nebo nekde jinde?

Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #2 : Listopad 06, 2012, 07:03:27 am »

berusecky: ja nevim no, plati se vsude za vsechno, ptas se na aquaparky a zabavu pro deti (jiny prispevek, pridavam treba alpamare, verkehrshaus, technorama, kinderzoo pak v nemecke konstanz seelife, conyland - zda ho nezavrou, nevim atd. atd. atd.), za to se tu kupodivu taky plati a ne malo. a myslim, ze pokud nekoho neco na te zemi opravdu tak stve nebo ho prekvapuje, ze se tu za veci taky plati, tak by mel radsi zustat doma za humny. nic ve zlem, ale tvoje prispevky jsou docela usmevne...  
« Poslední změna: Listopad 07, 2012, 12:39:50 pm od Aria86 » Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #3 : Listopad 06, 2012, 10:06:02 pm »

Ahojte - dekuji Vam moc za odpovedi!!! A mam z toho radost!!! Ano - v Nemecku jsou kurzy nemciny pro cizince zdarma...Stejne tak v CR - je cestina pro cizince zdarma...Samozrejme pouze do urcite urovne.../myslim po A2, ale nejsem si jista.../....
Dale hlavne mne prekvapily poplatky za uznavani vzdelani...a to nemale poplatky...to, co v Nemecku bylo automaticky a gratis, tak zde za kazdy papir potvrzeni nemala castka...
Dekuji moc za tipy na zabavu pro deti!!!
Pekny vecer!!! Úsměv
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Listopad 07, 2012, 12:33:05 am »

Tak te take dekujeme za hezkou odpoved.

>>>! Ano - v Nemecku jsou kurzy nemciny pro cizince zdarma...
>>>Stejne tak v CR - je cestina pro cizince zdarma

Mohl(a) by jsi tohle tvrzeni necim dolozit? Pokud mozno obe dve? Treba www linkem?

Ja jsem v Nemecku chvilku zil. Bez par tydnu skoro 10 let. A nejak si ty kurzy pro cizince zadarmo nevybavuji. Spise se mne vybavuje pomerne rozvetveny business okolo DaF. A letmy pokus se stryckem googlem mne take zadne relevantni linky nenabidl. A v CR si take nijake kurzy pro cizince nevybavuji. Ale budiz, treba mne to uniklo. Takze - sem s temi linky.
 



Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Listopad 07, 2012, 12:46:13 pm »

me prekvapuje, ze te prekvapuje, ze se tu za vsechno plati...ja si nejsem jista, zda v cr je uznani diplomu pro cizince zdarma, ty jako cizinec chces po te zemi neco, tak musis holt platit, jako v obchode. a ceny potravin uz si videla? nebo treba ceny zdravotniho pojisteni, ucet za doktora, jizdne na dopravu, privathaftpflicht, hausratversicherung ci dokonce najmy...jinak pozor, za povoleni k pobytu budete muset taky zaplatit, dokonce i za vymenu ridicaku, co vas ceka za rok od pobytu v zemi...oni se sem totiz vsichni zenou plni naivity, ale nikdo uz nevidi, jak je tu draho, to az potom na svycarsko nadavaji, ale nikdo je sem nenutil. ne, ja si nestezuji, ja si nemam na co stezovat, jen otviram oci tem co si stale mysli, ze tu litaj peceni holubi sami do "pusy".
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #6 : Listopad 07, 2012, 06:13:10 pm »

Ahoj michalpp a aria 86 - dekuji Vam obema za odpovedi!!! Byli jsme rok v Bavorsku - ale je pravdou, ze jsem vyhrala konkurz a misto bylo vypsano od Bavorske vlady...Kdyz jsme prisli, deti dostaly ve skolach asistentku a meli samozrejme vyuku zdarma...Ja nemcinu nepotrebuji mam C1 certifikat / opet mi kurz i zkousku zaplatil zamestnavatel, ale asi jak se dozvidam, to byla vyjimka/....Manzel ji taky nepotreboval... Ale je to jiz 3 roky zpet...Ted se situace opakuje a my jdeme do Svycarska...Manzel zde uz pracuje - ale zatim pendloval...Az nyni, kdyz jsem ziskala misto i ja, jdeme vsichni...Deti mely ve skole ale angl.a franc...nemecky uz temer neumi...nabidli nejstarsi dceri angl. college..ale nevim, zda dostanou  asistentku jako tehdy v Bavorsku...Linky neznam...A  v Cesku - zastupovala jsem nekolikrat v azylovem dome - tak vim, ze meli zaklady cestiny zdarma v urcity den a hodinu...vice nevim....Za uznani vzdelani jsem v Nemecku neplatila nic... Stejne tak ostatni kolegove z EU neplati v CR nic....Ale asi je to vsechno individualni....
Pekny vecer!!!
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #7 : Listopad 07, 2012, 09:25:51 pm »

Ja nemcinu nepotrebuji mam C1 certifikat / opet mi kurz i zkousku zaplatil zamestnavatel, ale asi jak se dozvidam, to byla vyjimka/

wow, ty se ucis ale rychle, 29. rijna si mela podle vlastnich slov pouze B2 a praci jeste nemela: "Mám B2 Zertifikat z němčiny a ráda by jsem začala pracovat." Mas nejaky tip, jak se da behem tydne tohle zvladnout, ze bych se konecne pustila do te C2 co stale odkladam kvuli nedostatku casu.  Mrknutí
Preji taky hezky vecer!
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #8 : Listopad 08, 2012, 12:16:44 am »

Ja take dekuji za odpoved.

Jestli Tve odpovedi dobre rozumim tak Tobe zaplatil kurz zamestnavatel a deti se ve skole ucastnili douco^H^H^H^H^H pardon venovala se jim po vyucovani asistentka. Mozna i o prestavkach. Tento stav veci bych ale ja osobne nekvalifikoval jako jazykove kurzy pro cizince zadarmo, ale budiz, to bude asi vec pohledu. Jak to cele souvisi s Tvym vyhranym konkursem a co si presne mam predstavit pod onou asistentkou mne unika, ale snad to nebude podstatne.

Ostatne jestli se Ti v Nemecku libi vice nic Te nebrani v Nemecku bydlet a do Svycarska denne dojizdet za praci, je to docela bezna praxe a to i pro mista vykonu prace hluboko ve vnitrozemi. Mne osobne se zveda husi kuze jenom kdyz slysim Soli vyslovit, ale i to je vec nazoru.

Apropo, Tvoji EU kolegove to maji docela dobre, muj nekdejsi prazsky kolega puvodem z jedne ze zemi byvale ex-Jugoslavie zatahl za uznani diplomu > 20kczk, krome statni spravy a skol se na nem prizivovali ruzni notari a prekladatele s razitkem. Jinak strycek google rika, ze za uredni akt uznani vzdelani se plati 1kcz poplatek, jestlipak ho za Tve kolegy take neplati zamestnavatel? 

I Tobe preji hezky vecer, ci jak rika moje priatelka, spokojnoj noci.
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #9 : Listopad 11, 2012, 02:09:54 pm »

Ahoj Aria86 - ano obojí souhlasí...Pokud jsi dělala zkoušku z němčiny, tak jistě sama víš, že lze udělat některou část na B2 a některou na C1...V globale tedy muzes ziskat z nekterych casti zkousky C1!!! Ale to určitě víš...Pokud máš C1, tak si myslím, že by pro Tebe neměl být problém udělat C2...Ale to musíš nejlépe posoudit ty sama, nebo lektorka, která by tě otestovala....Po nás požadují jenom B2 zertif., až když jsem ukázala diplom, tak mi řekl - jé, Vy máte z některých částí C1...Nevím, zda to bude mít na něco vliv, ale myslím si, že ne...
Ahoj michalpp - ano, mne kurz zaplatil vcetne zkousky zamestnavatel...Bohuzel dojizdeni do Svyc. nepada do uvahy.../tez jsem o tom uvažovala.../..Ano, moji kolegove neplatili nic...
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #10 : Listopad 11, 2012, 07:38:46 pm »

asi jis zvykla vse dostavat zadara. ale ikdyz jis mela v bavorsku kurzy nemciny pres zamestnavatele, tak je snad musel on za tebe taky zaplatit, ne?
jiank to je asi ceskou rozezranosti, ze jsou zvykli dostavat vse od statu a jeste na stat nadavat. ikdyz maji obcas pravdu
Zaznamenáno
katkab



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #11 : Listopad 21, 2012, 04:36:32 pm »

Pokud pominu drobnosti jako prilezitostne spatne pocasi o vikendu nebo trucujici priatelka tak uz mne toho na stezovani moc nezbyde. Ostatne podobnym drobnym  nehodam se clovek asi nevyhne nikde.

Takze mne asi nejvic vadi vybrane prispevky tady na foru. Jedinci kteri az zoufalym zpusobem nevladnou materskym jazykem. Jeste vice jedinci s naprostrym nedostatkem kinderstube.

<<<.ted jsem zjistila, ze se plati i kurzy nemciny...
No ja nevim, oni jsou v Cechach kurzy cestiny pro cizince zadarmo? Nebo nekde jinde?

Ano, samozrejmne. napriklad v anglii najdes kurzy anglictiny pro cizince zdarma.

Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #12 : Listopad 21, 2012, 08:11:08 pm »

<<<Ano, samozrejmne. napriklad v anglii
<<< najdes kurzy anglictiny pro cizince zdarma.

Nerikam ze ne, ale bylo by hezke podobne tvrzeni podporit internetovym linkem. Jinak to zustava prave jenom tim tvrzenim. Coz je skoda.
Zaznamenáno
root



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #13 : Listopad 25, 2012, 07:36:12 pm »

Parkovací domy: pětimetrový auto aby člověk lámal do pravýho úhlu ...   Škleb

To je asi tak všechno co mě tady štve ...
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #14 : Listopad 26, 2012, 08:07:25 am »

root: si kup mensi auto nebo si zajed do nemecka ted nevim kde presne ten nejhrorsi parkovaci dum je, ale tam nevylezes ani z golfa poradne a budes rad za ty parkovaci domy zde.  Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen