Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kamarádka v Luzernu + možná práce, brigáda, výpomoc  (Přečteno 50713 krát)
DenisaKnob



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Říjen 22, 2012, 01:52:27 pm »

Zdravím Vás  Úsměv Od července žiju s přítelem v Luzernu a snažíme se přijít na to, jestli tady bydlí nějací češi Úsměv Pokud jste někdo z okolí, budeme rádi, když se ozvete Úsměv Bydlíme kousek od jezera.

Dále se sháním po nějaké práci. Nemusí to být práce na každý den, ze začátku alespoň nějaká výpomoc, jako např. úklid, hlídání děti a pod. Je mi 19 let a německy umím jen malé základy, takže to tu nebudu mít lehké, proto se sháním alespoň po něčem malém, spíše mi jde o to, abych se nějak občas zabavila Úsměv Jestli o něčem někdo víte, budu ráda, když mi dáte nějakou radu :-) Nebo Vy češi .. nepotřebujete někoho na občasnou výpomoc ?

Mějte se hezky,

Denisa
Zaznamenáno
Vendulina



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #1 : Říjen 25, 2012, 12:45:08 pm »

Ahojky,
bohužel pro tebe nemám žádnou radu, ale jsem na tom podobně jako ty. Tak jsem si říkala, že bychom se mohly dát do řeči Úsměv A třeba si nějak vzájemně poradit nebo vyměnit názory. Ráda bych se taky s někým kamarádila, ale bohužel nejsme z Luzernu. Bydlíme s přítelem v Lausanne. Nikoho tu neznám a jsem celé dny doma, tak už mi to leze na mozek.. Psala jsi, že němčině moc nevládneš, já to tak mám s francouzštinou a nevím proč, ale mám pocit že v téhle francouzské části nikdo neumí ani německy ani anglicky...

Jo a ozval se ti někdo na tvůj příspěvěk? Příjde mi totiž, že ti lidi, co jsou tady už zaběhnutí na nás nové kašlou, nebo už nemají potřebu...ale možna to je jen můj pocit Úsměv

Kdybys měla zájem, tak se ozvi, budu ráda Úsměv
Hezký den,
Vendula (26)
Zaznamenáno
pepe31



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #2 : Říjen 25, 2012, 03:49:08 pm »

Zravim Vas devcata.. Sice jsem tu teprve a rok a nemam tedy pravo nikomu radit, ale pokud shanite nakou brigadu, nebo praci, tak na mistni kancelare bych se moc nespolehal...Sam jsem jich probehl nezpocet a bez uspechu. Mel jsem vsak stesti, ze mi praci nasel znamej u jeho kamarada. Ale pokud bych Vam mohl preci jen poradit, tak si dejte inzerat do novin, ze chcete uklizet v rodinach, zehlit atd.. Moje mama to tak tenrat pred lety udelala a dnes se stara o nekolik domacnosti. Lidi tady nemaji moc casu a jsou radi za nekoho spolehlivyho a nekoho solidniho. Dokonce Vam pak plati i  za to, ze jim prijdete jen nakrmit kocku.. Mnoho zdaru a pokud muzu jeste s necim poradit, tak jsem tu..Petr.
Zaznamenáno
Vendulina



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #3 : Říjen 25, 2012, 05:19:32 pm »

Ahoj Petře, myslím že zrovna tahle rada je dobrá Úsměv To mě vážně nenapadlo. Musím o tom více zjistit. Jen by mě teda ještě zajímalo, když si touhle cestou něco seženeš, jak se to dá vyřešit s pracovním povolením, abych vůbec nějaké dostala. Ano, může se sice za mě zaručit přítel, ale co jsem tady někde četla, pak je problém stím, že ti řeknou, když hledáš práci, že přece pracovat nepotřebuješ, když tě partner zajistí. Tak právě nevím. A teda upřímně, teď budu vděčná za jakoukoliv práci, ale časem bych se přeci jen chtěla dostat nějak do oboru, který jsem studovala. Aby těch let nepřišlo úplně vniveč Úsměv Každpádně moc děkuji, že ses ozval a dal nám tip Úsměv Hezký večer. Vendula
Zaznamenáno
pepe31



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #4 : Říjen 25, 2012, 05:55:31 pm »

Tady ale nepotrebujes zadny pracovni povoleni, jen povoleni k pobytu.. Mozna by bylo jednodussi pokecat na skypu.. Pokud budete s pritelem chtit, tak muj nick je pepe.kubi
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Říjen 25, 2012, 09:04:28 pm »

pepe31: hahaha ty si me pobavil, ono taky na povoleni k pobytu musi stat berechtigt zur erwerbstätigkeit, pokud tohle tam neni, pracovat oficialne nemuzes. a povoleni k pobytu ziskas vlastne jen na zaklade pracovni smlouvy nebo jako familiennachzug, student apod.
Zaznamenáno
pepe31



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Říjen 25, 2012, 09:34:01 pm »

Aria 86: Nechapu co te na tom tak pobavilo.. Chtel jsem tim jen rict, ze od 1.5 2011 jsou zrusena prechodna opatreni omezujici pristup na pracovni trh obcanum tzv.EU-8  kam spada i Ceska republika. Driv si musela zadat jak o povoleni k pobytu, tak i o pracovni povoleni.. Ale jinak s tebou souhlasim, maličká..
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #7 : Říjen 26, 2012, 06:39:40 am »

pepe31: veliky a treba ventilklausel pro eu-8 od kvetna tohoto roku ti nic nerika? a to, ze je to pro B povoleni samozrejme vim. jak rikas, si tu teprve rok, jeste se mas co ucit...  Mrknutí

a pro holky, jak rika pepe31 je dobre zacit uplne od zacatku, zkuste www.liliput.ch tam se da najit hlidani deti - jen obcasne, jako au-pair (svycarske rodiny vyridi i povoleni a spousta akceptuje, ze se postarate o deti pres den a vecer muzete travit mimo jejich dum - ve vasem pripade u pritele) ci pomoc v domacnosti - uklid, zehleni apod. a je tam i spousta rodin co vyzaduji anglicky mluvici pomoc. Ja si tam pred par rokama nasla jednu uplne milou rodinku z Luzernu a jsme v kontaktu stale. Hodne stesti pri hledani! 
« Poslední změna: Říjen 26, 2012, 06:57:15 am od Aria86 » Zaznamenáno
Vendulina



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #8 : Říjen 26, 2012, 09:15:25 am »

Aria 86: Diky moc za tip. Jeste se v tech jejich povolenich nejak neorientuju, ale rikas tedy, ze kdyz si sezenu treba nejakou rodinu, tak oni to povoleni zaridi jo? To by bylo fajn.. A jeste bych se rada zeptala, na tech strankach, co jsi napsala vidim vsechno nemecky. Je to teda jen pro nemeckou cast, nebo se tam da najit neco i ve francouzske? Ja mam prave dost problem, ze tak nejak obecne vsechno je vic v nemecke casti...vic cechu, vic prace..
A druha otazka, to omezeni od 1.5.2012 na 2180 lidi rocne, to se vztahuje jen na to B povoleni, nebo i na ty ostatni povoleni?
Diky moc za odpovedi Úsměv Vendula
Zaznamenáno
nipe1010



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #9 : Listopad 15, 2012, 07:05:52 pm »

Ahojky všichni :-) Koukám, že nejsem jedinná co má problém sehnat práci :-) Přítel žije ve Svýcarsku už pěknou řádku let a já abych tu mohla být sním, potřebuju povolení. Jenomže zase nechceme, abych byla doma uplně zadarmo. Nebo přítelovi to nevadí, ale pro mě to není zrovna nic moc. žiju kousek od Zurichu a mohu říct, že sehnat nějakou práci je šílenost. Ted se pokouším sehnat něco jako hlídání dětí, ale oni většinou hledají do rodiny na celý týden. A to já nechci. Stačilo by mi také jen něco na pár hodin týdně, ale je to nadlidský úkol. A kde žijete vy všichni??Zdravím Vás. Nikol
Zaznamenáno
HanickaS



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #10 : Listopad 16, 2012, 03:45:35 pm »

Ahojky,
tak jsem ráda,že v tom tady nejsem sama :-) Bohužel radu na práci také nemám,jsem tady týden a něco s přítelem ,německy umim tak akorát základy,ani to možná ne..Vše se učím..Jsem z Winterthur, budu ráda také za nové lidičky a kontakty :-)
A být celé dny doma mi leze už na mozek..Možná i ve více lidech by to učení jazyka šlo lépe ...Hanka
Zaznamenáno
patresse007



Karma: 1
Příspěvků: 60


lepe vladnout v pekle nez-li slouzit v nebi


« Odpověď #11 : Listopad 16, 2012, 06:48:21 pm »

caute...ja som vo Svajciarsku uz 3 mesiac a stale bez roboty tak viem ake to je.Prisla som sem s priatelom po nemecky neviem skoro nic  tak si neviem najst pracu priatel kade chodi tade sa pyta na robotu pre mna a jeden nas kamarat mi akurat dnes ponukol upratovat jeden byt znamemu.Tak ak mozem poradit treba sa stretavat so svajciarmi a komunikovat s nimi aj ked rukami nohami potom urcite natrafite na tych spravnych ludi tak ako my.Drzim vam palce Marta
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen