Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: registraia auta, ktoreho nie som vlastnik  (Přečteno 22744 krát)
ebudka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Květen 07, 2012, 04:35:05 pm »

Ahoj,

bola tu viackrat spominanz prevoz starsieho auta. My mame auto pisane na firmu a koncom roka by sme ho chceli previezt na manzela a oficialne preclit.
Dovtedy by sme si chceli vybavit registraciu za 25 frankov na rok ako to pisete,aby sme ho tu mohli mat "legalne".

Kedze moja znalost nemciny nie je velmi velka,  neviete mi poradit presne ako sa vola ta ziadost o danu registraciu? A na ktorej colnici bude najlepsie ju vybavit?

Dakujem  Ema
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #1 : Květen 07, 2012, 07:19:17 pm »

pokud jsi tu mene nez rok, tak rok od tveho (ne od privezeni auta,ale od doby,kdy mas ty oficialni vstup ) vkroceni na uzemi CH muzes jezdit s jakymkoli autem a nemusis nikde zadnou registraci provadet. ja osobne s autem na mamku jezdila i pul roku po terminu a nikdy nebyl problem, na auto (resp.ceskou SPZ) je registrovana podzemni garaz i parkovaci karta pro modoru zonu, vyrizovano na gemeinde, vubec nikoho nezajimalo, jak dlouho tu auto je a proc ma cesky znacky. ted jsem auto v dubnu oficialne od mamky koupila a od dubna je prepsane na me a proclene, za tyden mam technickou,tak snad projde:)  po roce uz se musi papirovat (teda, melo by se, ale me to prochazelo super a spouste lidem taky, dokonce tu nekdo psal,ze znama jezdi na CZ znackach s autem psanym na mamku uz sest let a nic ji nezmohli) a hlavne menit ridicak z ceskeho na CH - bez toho ti ani autpo nezaregistrujou.

ale asi jsem mela stesti,ze jsme nemela zadny pokuty, nepraskli me sousedi a ani me nestavili policajti nebo celnici na hranicich. Úsměv

jinak ja myslim,ze tyhloe papiry muzes vyridit na kazde vetsi celnici, ja vse resila pres Thayngen, pred dvema lety jsem tamtudy prevazela i kone, takze vimm,ze to tam relativne odsejpa a jsou tam mili a ochotni lidi (az na arogantniho speditera:D  ). a protoze jsme auto importovala v patek vecer po pracovni dobe, mela jsme dokonce moznost prijet s autem znova nebo nechat proclit a celni papiry a registrace vyridit primo v zurichu na pobocce. ale to nevim, kde, ja jsem si tam zajela v sobotu znova:)

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen