Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4   Dolů
 
Autor Téma: Máme nárok na něm. občanství?  (Přečteno 429600 krát)
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #30 : Duben 24, 2012, 08:05:32 am »

jenna: myslim, ze dokonce neni potreba o nic zadat, zda se to byt automaticke:Za par tydnu ti to ale budu moct rict presneji, nekdy pred tydnem jsem prihlasoval noveho clena rodiny a o obcanstvi jsem se tentokrat nezminil, tak uvidime, co prijde.
Gratulace k novemu clenu rodiny:))

No u nas se dve z nasich tri deticek narodily sice tady, ale to jsme tu jeste nebyli 8let (u posledniho to bylo tesne), ted uz jsme tu ale 12let.. Mrknu na nejake nemecke stranky...
dik..J.
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #31 : Duben 24, 2012, 08:21:31 pm »

Co se deti tyce, jejiz rodice nemaji nemecke obcanstvi:

Na strankach ministerstva pro rodinu atd.
http://www.bmfsfj.de/

Tady explicit:
http://www.familien-wegweiser.de/wegweiser/stichwortverzeichnis,did=38026.html

Die deutsche Staatsangehörigkeit erwerben durch die Geburt in Deutschland seit dem 1. Januar 2000 auch Kinder von Ausländern und Ausländerinnen,
die sich seit acht Jahren rechtmäßig und gewöhnlich in Deutschland aufhalten und ein unbefristetes Aufenthaltsrecht oder eine Aufenthaltserlaubnis für freizügigkeitsberechtigte Schweizer oder dessen Familienangehörige besitzen.
Besitzt ein solches Kind neben der deutschen noch eine oder mehrere weitere Staatsangehörigkeit(en), muss es sich nach Erreichen der Volljährigkeit und entsprechendem schriftlichen Hinweis bis zur Vollendung des 23. Lebensjahres entscheiden, ob es die deutsche oder die ausländische(n) Staatsangehörigkeit(en) behalten will.

Jinak ziskat nemecke obcanstvi zadny velky problem, u me od podani zadosti a einbürgerungsurkunde v ruce, trvalo presne necelych 7 tydnu, a stalo 255 euro a nic vic. Zadny stress, mily slusni urednici. A to mi zustalo ceske obcanstvi k tomu. Jeste jsem jim vyplnila dotaznik k prubehu rizeni a jestli jsem byla s prubehem rizeni spokojena Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #32 : Duben 24, 2012, 09:05:27 pm »

slusni urednici. A to mi zustalo ceske obcanstvi k tomu. Jeste jsem jim vyplnila dotaznik k prubehu rizeni a jestli jsem byla s prubehem rizeni spokojena Mrknutí
Tohle tu asi bude zajimat vic lidi / jak presne myslis to, ze ti ceske obcanstvi "zustalo"? Nemci tiho sice nevezmou, to ani nemuzou (i kdyz u nekterych zemi trvaji na tom, ze se ho nejdriv musis vzdat sama), podle ceskych zakonu se ale zadosti o cizi obcanstvi (tedy ne pokud jsi treba vdana za Nemce) ceskeho obcanstvi vzdavas dobrovolne. Jakmile CR zjisti, zes prijala ciz obcanstvi, muzou prohlasit, ze jsi tim padem pozbyla ceske. Aspon podle meho aktualniho stavu vedomosti o ceskych zakonech.
Mas to zjisteno nebo osetreno jinak?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #33 : Duben 25, 2012, 10:14:45 am »

Narok na statni obcanstvi automaticky existuje pouze v pripade, ze alespon jeden z rodicu je Nemec. Po 8 letech pobytu v Nemecku muzes o obcanstvi pozadat, pro sebe i pro dite, poplatek je myslim 350 EUR, pro dite o trochu mene.
Dve obcanstvi Nemci povoluji, Cesi ale ne. To znamena, ze po nabyti nemeckeho obcanstvi jsi povinna to ceske odevzdat.
Bylo by lepsi pockat do brezna pristiho roku, to by mel vyjit v platnost zakon, ktery i Cechum dve obcanstvi povoluje.
Co se tyka prukazu, atd. ve skole dite dostane Schulausweis a pokud ma svuj vlastni cestovni pas, nemusis nic resit.
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #34 : Duben 25, 2012, 02:22:12 pm »

Diky za odpoved. To me baba na cizineckym pred dvema rokama dala asi zavadejici informace. No je to jedno. Mne se jen hned po porodu nechtelo za ceskym urednim simlem vyrizovat RL. Asi to udelam jako Kleena a pro tentokrat vynechame obcanstvi.
Stejne nechapu, proc vsecky okolni staty uznavaji takovy ten univerzalni RL vystaveny po narozeni, jen Cesko ne Vyplazuji jazyk Nejvice ponizujici ukon ve vyrizeni RL synovi pred dvema lety byl, ze jsem musela ziskat osvedceni o statnim obcanstvi. Dva Cesi dokazuji, ze jsou cesi Škleb
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #35 : Duben 25, 2012, 02:37:39 pm »

Blizsi informace na strankach ceskeho ministerstva vnitra:
http://www.mvcr.cz/clanek/pozbyvani-statniho-obcanstvi-ceske-republiky.aspx

Co se me tyce, tzn. udrzeni dvojiho obcanstvi, vypis ze zakonu:

S účinností od 29. 10. 2003 (datum nabytí účinnosti zákona č. 357/2003 Sb., který zákon č. 40/1993 Sb. novelizoval) platí následující výjimka z pozbývání státního občanství České republiky nabytím cizího státního občanství na základě výslovného projevu vůle: K pozbytí českého státního občanství nedojde v případě, že státní občan České republiky nabyde uvedeným způsobem cizí státní občanství, pokud nabyl státní občanství, která má jeho manžel a stalo se tak za trvání manželství. Rozhodující je datum nabytí cizího státního občanství, nikoli datum podání žádosti o udělení cizího státního občanství.
Příklad: česká státní občanka se provdá za italského státního občana, požádá o udělení italského státního občanství, a italské státní občanství, tj. cizí státní občanství svého manžela, nabyde v okamžiku, kdy její manželství s italským státním občanem trvá; v tomto případě české státní občanství nepozbývá, tzn. že je zároveň českou státní občankou a italskou státní občankou.
Český právní řád v takovém případě připouští, aby český státní občan měl dvojí, popř. víceré státní občanství. Výjimka se vztahuje na muže i ženy bez rozdílu. Výjimka se nevztahuje na děti českého státního občana (občanky) zahrnuté do jeho žádosti o nabytí cizího státního občanství manžela (manželky).

Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #36 : Duben 25, 2012, 02:55:19 pm »

Nemci taky vlastne nepovoluji dvoji obcanstvi, ale i tady existuje nekolik vyjimek, jak uz jsem uvedla nejlepe na strankach Bundesministerium, kde je vsechno krasne srozumitelne vypsano:

http://www.bundesregierung.de/Webs/Breg/DE/Bundesregierung/BeauftragtefuerIntegration/Einbuergerung/_node.html

Normalne to probiha tak, ze pri vydani Einbürgerungsurkunde se musi odevzdat pas a ten je zaslan do puvodni zeme, ale Nemci nejdrive volaji na konsulat a informuji se na podminky, tzn.jestli pas zustava, jake jsou popr.cekaci lhuty,nebo jestli se clovek musi ,,vykoupi",nektere zeme zpoplatnuji vystup z obcanstvi,atd. 

Velmi dobre a presne informace na strankach Bundesregierung-> Wege zur Einbürgerung:

http://www.bundesregierung.de/Content/DE/Publikation/IB/wege-zur-einbuergerung.pdf;jsessionid=777762DAA77A3D37DB224065AED89828.s3t2?__blob=publicationFile&v=8

Für Bürger der Staaten der Europäischen Union und der Schweiz gilt eine Sonderregelung: Sie müssen vor einer Einbürgerung nicht ihre bisherige Staatsangehörigkeit ablegen. Allerdings kann es sein, dass Sie nach dem Recht des anderen Staates ihre bisherige Staatsangehörigkeit verlieren, wenn Sie sich in Deutschland einbürgern lassen. Wenn Sie Zweifel haben, sollten Sie sich an die Botschaft oder ein Konsulat des Landes Ihrer bisherigen Staatsange
hörigkeit wenden.
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #37 : Duben 25, 2012, 03:05:12 pm »

Jeste jsem zapomela napsat, v mem pripade, kdybych se mermomoci chtela vzdat ceskeho obcanstvi, musim na konzulat a podepsat prohlaseni, jinak staci zavolat na konzulat nebo napsat mail, jestli ze potrebuje vsechny informace jeste primo od urednika Mrknutí

Pozbytí českého státního občanství prohlášením
Prohlášení o vzdání se občanství lze učinit na kterémkoli zastupitelském úřadě České republiky v cizině. V prohlášení osoba uvede, kdy nabyla cizí státní občanství a místo posledního trvalého pobytu na území České republiky nebo, že takový pobyt nikdy neměla.
Co musíte předložit
Pozbytí českého státního občanství prohlášením
K prohlášení o vzdání se českého státního občanství je třeba připojit:
doklad o nabytí státního občanství cizího státu (nikoli cestovní pas cizího státu, protože z něho nevyplývá, kdy a na základě jakých skutečností dotčená osoba cizí státní občanství nabyla)
doklad o státním občanství České republiky (např. cestovní pas)
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #38 : Duben 25, 2012, 03:07:48 pm »

Ewule dik, nicmene to nejsou pro mne nove informace...  


Mne zajimala ciste moznost, zda jde zpetne pozadat pouze detem o druhe obcanstvi - protoze v dobe jejich narozeni jsme v Nemecku jeste nebyli 8let...
To mi ze zakonu uplne jasne nebylo, zda je potreba splnit podminku " v dobe narozeni 8let pobytu", je to napsane tak, ze se to da vykladat ruzne..

Nicmene neni to uz relevantni, protoze uz bude pro mne (a meho muze) jednodussi pockat, jestlli projde v CR ten novy zakon, ktery umozni i nam dvoji obcanstvi (to uz jsem tu psala... pro mne se ta vyjimka sezdanych lidi s Nemcem/Nemkou nevztahuje..) a s nami rovnou splachnout i detem obcanstvi..
(na co nemam vubec naladu, je na delani testu ...ztrata casu Mrknutí

Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #39 : Duben 25, 2012, 03:57:11 pm »

ma odpoved patrila predevsim kleenovi, ptal se jak kvalitni a cim podlozene jsou me informace  Mrknutí

Jinak zpetne nejde nic, ale jestlize jste tu vice jak 8 let, muzete samozrejme za vas dva a deti zazadat o obcanstvi,ale jak uz pises dle soucastneho ceskeho zakona ztracite automaticky ceske obcanstvi.

Jinak ten einbürgerungstest budete muset udelat, pokud nesplnujete tyto podminky:
Auf einen Einbürgerungstest kann verzichtet werden,
wenn Sie die Kenntnisse durch eine entsprechende
Schulausbildung in Deutschland (z. B. Hauptschulabschluss
oder höherwertig) nachweisen können

Ale jak kazdy vi, tento test je dost lehky, tzn.jestlize tady zijete uz par let a nejste uplni zabednenci, takto urcite nebude zadny problem.Ja ho delat nemusela, protoze splnuji podminky co se tyce skolniho vzdelani v nemecku, stejne jako doklad znalosti jazyka, ale mam takovy dojem ze staci uplne zacatnicky jazykovi kurz, ktery si myslim, stejne kazdy delal.
Ale jak uz jsem vise uvadela, koukni se na ty stranky z bundesministerium,popripadne zavolej na urad
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #40 : Duben 25, 2012, 09:29:46 pm »

Diky za vycerpavajici informace, Ewule. Chapu to tedy spravne, zejsi vdana za cizince a obcanstvi beze ztraty ceskeho tedy proto? Nojo, ja mam tedy koukam na premysleni minimalne jeste rok Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #41 : Duben 26, 2012, 08:57:02 am »

Jo, muj muz je nemec, takze v tom pripade jsem neztratila automaticky ceske obcanstvi. Ani jsem nevedela, vice mene ale tusila, ze i me deti maji po me automaticky ceske obcanstvi, aniz by o tom vedeli.
Nikdy jsme se o to nestrali, nevyrizovala jsem jim ani zadne rodne ceske listy, nebo zapis v matrice v cesku. Ale je to jakysi paradox zakonu,ze ho maji ceske obc. aniz by si o ne zazadali Mrknutí
Ale jak uz se tady pise co se tyce dvojiho obcanstvi dle ceskeho zakonu,ktery se udajne pripravuje,tak si myslim, ze jestlize to vejde v platnost, dostanou i vsichni vzpetne ceske obcansvi, ktere jim bylo odnato pri nabrani jineho obcanstvi, uz to tak jednou bylo.
Státní občané České republiky, kteří nabyli cizí státní občanství na základě výslovného projevu vůle v období od 1.1.1993 do 28.10.2003, tak mohou mít zachováno i české státní občanství za stejných podmínek jako občané České republiky, kteří cizí občanství nabyli po 29.10.2003
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #42 : Duben 26, 2012, 02:52:55 pm »

Ewule, dik za vycerpavajici popis. Docela zajimave. A k tomu jazykovemu testu - kdyz jsem na uni delala DSH-Prüfung, rikali nam, ze pokud to vysvedceni predlozime pri zadani o obcanstvi, ten jejich test delat nemusime. Ale uz je to vicemene jedno. Na obcanstvi si pockame, az bude moznost mit dvoji.

Je to paradox, ze tve deti maji automaticky ceske obcanstvi a kdybys pro ne ten cesky pas chtela, pri vyrizovani RL budes muset dolozit, ze ty jsi Ceska, dokumentem Osvedceni o statnim obcanstvi Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #43 : Duben 26, 2012, 09:24:23 pm »

Je to paradox, ze tve deti maji automaticky ceske obcanstvi a kdybys pro ne ten cesky pas chtela, pri vyrizovani RL budes muset dolozit, ze ty jsi Ceska, dokumentem Osvedceni o statnim obcanstvi Škleb
Proc pradox? Ony to obcanstvi proste maji vzhledem k puvodu, ale kdyz to nejaky urad bude mit zabetonovat vydanim ceskych dokladu, bude to proste chtit potvrdit. To mi prijdou jine veci divnejsi...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #44 : Duben 27, 2012, 09:10:12 am »

No tak ten doklad o ceskem obcanstvi musi clovek predlozit i pri prohlaseni o vzdani ceskeho obcanstvi, to uz jak nejaky for. Tady ustrizek z konsulatu:

- listiny o udeleni statniho obcanstvi SRN (Einbürgerungsurkunde),
- potvrzeni o pobytu v SRN (Meldebescheinigung nebo obdobny doklad),
- ceskeho cestovniho pasu,
- ceskeho obcanskeho prukazu (mate-li),
- osvedceni o ceskem statnim obcanstvi (mate-li),
- prip. jineho dokumentu, osvedcujiciho Vase ceske statni obcanstvi (mate-li)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen