Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pojisteni domacnosti - platba skod z pojisteni po opusteni bytu  (Přečteno 39270 krát)
kralovna_nebes



Karma: 1
Příspěvků: 11



« : Květen 24, 2014, 09:27:19 am »

Ahoj

od prosince je na me a na pritele napsan byt. Radi bychom si nechali pojistit - byt, domacnost - jde nam o to, ze pri odhlaseni a opusteni bytu toto pojisteni uhradi drobne skody vznikle nasim uzivanim (treba opotrebovani parket, a takove ty normalni, ne ze bychom schvalne neco znicili..)
Je mozne toto pojisteni uzavrit i v prubehu najemni smlouvy?
Mate s tim nekdo zkusenost? Muze mi nekdo doporucit nejake pojisteni?
Vubec se v tom neorientujeme....
mame docela velkou zalohu cca 4400 a radi bychom ji pak dostali zpatky, byt se snazime udrzovat jak nejlepe to jde...ale stejne mam pocit, ze si pak immobilien neco vzdycky najdou..

Diky.
J.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Květen 26, 2014, 10:10:35 am »

Vy ste nemuseli pri podpisu smlouvy uzavrit Hausratversicherung??? Ja myslela, ze je to tu "povinne". Nam vzdycky rikali, ze nam bez Hausratversicherung nic nepronajmou. Museli jsme to vzdy po podpisu smlouvy do urcite doby dodat.
Jinak uzavrit to samozrejme muzes i behem te doby co tam bydlis.  Ale pokud to vazne nemate, docela riskujete, kdyby ste vyhoreli ci neco podobneho, jste nahrani.
Nabizi to axa, allianz, mobiliar, zurich, zurich connect usw.

PS: My se stehovali v poslednich 5 letech 2x a vzdy to po nas chteli a pri opusteni bytu jsme nikdy nic doplacet nemuseli, zas tak prisni podle me nejsou, nebo aspon ti nasi nebyli. Mrknutí
Zaznamenáno
kralovna_nebes



Karma: 1
Příspěvků: 11



« Odpověď #2 : Květen 26, 2014, 11:51:26 am »

Ahoj

dekuju moc za odpoved. Kdepak pri podpisu smlouvy po nas nic nechteli.
toto si kazdopadne hned zaridim...
dekuji za tip...nejak se v tom pohrabu a vyberu si snad neco...

take mi jde o to, ze kdyz si pri odstehovani bytu zaplatim Reinigung mit Abnahmengarantie, tak firma, ktera mi byt cistila a treba ho nevycistila radne, prevezme zodpovednost.

Kdybychom ja nevim...treba opotrebovali kuchynskou linku vic, nez se jim bude zdat - bude se mi to vztahovat na to pojisteni? To asi ne ze...

Jestli nejake Hausratversicherung mi zaplati take ty nesrovnalosti pri odstehovani....
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Květen 26, 2014, 01:03:47 pm »

My jsme pojisteni u axa-winterthur a spokojenost, uz jsem s nema resila nekolik kradezi.
Urcite bych vzala hausrat + privathaftpflicht a mas pojisteno "vsechno" - proti kradezi treba kola, lyzi ze sklepa i reisegepäck, pojisteni pri rizeni cizich motorovych vozidel (kdyz rozbijes cizi auto, ktere ridis a treba uz nema vollkasko ci parkschaden) a z toho haftpflichtu byva placeno i poniceni bytu, nam z toho zaplatili prasklej ram u okna na balkon.

Urcite si udelej nejakej termin u jedne z tech firem co sem ti psala a oni uz ti poradi. Urcite ale zadejte radsi vic nez min co mate, protoze v pripade kdyz zadate mene a neco se stane, tak vam zkrati vyplacenou castku o polovinu ci i vice. Nazyvaji to nejak unterschätzung ci tak nejak. Jak to presne krati nevim.
Zaznamenáno
Bobskopal



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #4 : Říjen 11, 2018, 04:03:39 pm »

Ahoj , od pondelka mame s pritelkyni podepsanou smlouvu na pronajem bytu v port valais - bouveret. Slecna z realitky nam rekla ze si byt pred prevzanim musime pojistit jinak neprobehne predani, rikala ze to neni zadny problem. Dnes sme se dovzedeli ze to problem nejspis je .. Chteji bud dlouhodobe povoleni pobytu , nebo nejakeho svicarskeho garanta .. povoleni pobytu jeste nemame , jelikoz ja jeste nenastoupil do prace a pritelkyni se momentalne resi z jeji skoly. Nemate nekdo s timto zkusenosti? Diky moc
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen