Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Práce a pracovní povolení 2015  (Přečteno 55129 krát)
l.kristin



Karma: 0
Příspěvků: 21


« : Květen 21, 2014, 09:41:33 am »

Dobrý den,půjde sehnat pracovní povolení a povolení k pobytu v roce 2015 za stejných podmínek jako nyní?Nebo už bude Švýcarsko omezovat povolení pro občany EU?Díky za rady.Přeji hezký den.
Zaznamenáno
MiroR



Karma: 0
Příspěvků: 21


« Odpověď #1 : Květen 21, 2014, 09:50:46 am »

To ti nikto nevie zatial povedat Úsměv Pokial viem este nieje ani vypracovany navrh zakona, ktory sa ma prijat. Jeho platnost je teda tiez neista.
Je tiez celkom mozne, ze sa nestane nic, .. zmenia sa niektore formality a nebude to mat ziadny velky dopad.
Zaznamenáno
l.kristin



Karma: 0
Příspěvků: 21


« Odpověď #2 : Květen 27, 2014, 05:48:22 pm »

Ahoj,díky za odpověď.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Září 07, 2014, 11:37:47 pm »

Podrobny navrh novych pravidel /i kdyz ne jeste v formulaci jako zakon / byl prezentovan koncem cervna. Prislusne zakonne upravy maji platit od noveho roku, tedy od 1.1.2015
Zaznamenáno
myroch



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Říjen 06, 2014, 08:29:20 pm »

https://www.bfm.admin.ch/bfm/de/home/aktuell/news/2014/ref_2014-06-202.html
Zaznamenáno
Moony



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #5 : Únor 18, 2018, 01:47:09 pm »

Pracoval jsem u Švýcarské ochranky a měl tři roky povolení typu "L" - pokaždé vydané jen na 6 měsíců. Jelikož byl předpoklad, že budu potřebovat i služební zbraň, požádal můj zaměstnavatel o její vydání. Majitelem Evropského zbrojního pasu jsem byl již několik let takže to - dle vyjádření zaměstnavatele - neměl být žádný problém. Opak byl ale pravdou. Jednalo se o dost závažný problém, který mě ve finale málem dostal do vězení. Evropský zbrojní pas ve Švýcarsku neplatil, zbraň mi tudíž nemohla být přidělena. Bylo nutné zažádat si o vydání Švýcarského evropského zbrojního pasu a k tomu, jak známo, povolení typu "L" nestačí.
Platnost mého Elka se pomalu chýlila ke konci takže jsem požádal o vydání Béčka. K žádosti o vydání Béčka byl doložen i příslib zaměstnavatele, že mám pracovní poměr na dobu neurčitou a že kvůli zbrojáku potřebuji Béčko. Po více jak třech letech mi vydali povolení, ale opět typ "L" .... a tím moje slibně rozjetá kariéra u Swiss ochranky skončila. :-(
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen