Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Potraviny - hrubá mouka a krupice  (Přečteno 56934 krát)
Honey83ize



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Leden 14, 2014, 02:19:29 pm »

Ahoj, chtela bych si uvarit neco typicky ceskeho, da se tady poridit neco podobneho, cemu my u nas rikame hruba mouka a krupice? Predem moc diky za odpoved Mrknutí
« Poslední změna: Leden 14, 2014, 04:58:22 pm od David » Zaznamenáno
Mogadi



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #1 : Leden 29, 2014, 08:50:07 am »

Ahoj, tak vcera jsem se dival v supermarketu a oboji jsem videl Mrknutí
Zaznamenáno
Honey83ize



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Únor 10, 2014, 04:29:01 pm »

Ahoj, tak to je super, ze si nekdo vzpomnel :-) napsal bys mi prosim presne pod jakymi nazvy je muzu v obchode najit?
Chci z toho udelat domaci knedle, tak Te pak na ne kdyztak muzu pozvat ;-)
Zaznamenáno
martin62



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Listopad 01, 2020, 02:08:50 pm »

Ahoj, je tu take nekdo horcicovej?
Jelikoz od mala poradam sklenicky horcice na posezeni, ve Svycarsku mi chut ceske horcice chybi a to dost hodne!
Ale nasel jsem recept, jak si ji vyrobit, vzpomenul jsem si totiz na parkare na Vaclavaku, jak horcici sidili jablecnym mostem. A je to ono:
*
Chce to malou krabicku jablecneho mostu 250 ml bud z Coopu, anebo Migros:
https://produkte.migros.ch/m-classic-apfelsaft-121002500000
A do ni vmichat dve velke horcice 300g z Dennera (bilo-zluto-modra tuba).
*
Samozrejme lze vmichat most do horcice, ale pak se to dele rozpousti.
Jina horcice, nezli Denner original nejde pouzit: LeGusto od Aldi, Coop, Migros, Thomy, ty vse maji i po promichani s mostem "dijonsky ocas" (dobry na vareni, spatny jako priloha).
Tohle je nejjednodussi recept, co jsem hledal skoro 5 let.
Ke zvyseni ostrosti pridavam bud chilli jemny prasek, anebo tekutou Srirachu (oboje z Coopu).
Tech 250 ml mostu na 600 gramu horice se muze zdat dost, ale neni to tak. Staci pulhodina a silikony v horcici nabobtnaji a pak mate na 95% vyrobek jak od Malvy, anebo Boneca.
I kdyz na ty stare sklenicky s bezovym plastovym vickem, co se casem potrhalo, samozrejme nema nikdo (sklenicky byly hranate, pozdeji se zacaly vyrabet konicke smerem dolu. Potisk byl jen na vicku, sklenice byla cista nikdy se nevyhazovala, slouzila nadale po mnoho let bud na piti, anebo technicka vybava dilny).

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen