Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Mpu???  (Přečteno 318760 krát)
mirasek24
Host
« : Prosinec 15, 2013, 11:06:03 pm »

Mam jeste jeden dotaz. Jel sem po dalnici a neuridil sem to a pri160 kmh sem vylerel z dalnice. Namerily mi 1,7 promile. Sem v probezeit. Mimo me nejsou zadne skody a mimo me nebyl nikdo zranen. Co me ted ceka?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 16, 2013, 12:08:59 pm »

Subjektivně - zhruba tak zastřelení - za to, že ses s 1,7 promile vydal ohrožovat lidi na dálnici. Mohl na to zakukat libovolný počet ostatních, kteří nechlastali.

Ale protože nejsme v zemích, kde by se asi líbilo Harymu a jiným, řekl bych, že pokuta ve stovkách EUR, dlouhý zákaz řízení a po něm samozřejmě MPU.

Dodatek: nevím, co myslíš tou "Probezeit", ale jestli v práci, tak bych se ve vlastním zájmu nešířil o tom, co a proč se ti stalo. Maximálně "měl jsem nehodu". Jim do toho objektivně nic není - ani když jsi nemocný, nemusí zaměstnavatele například zajímat přesná diagnoza - ale když jim na stříbrném podnose naservíruješ, že jsi jel po dálnici ožralý, mohli by z toho nabýt dojmu, že podobné to s tou zodpovědností bude i v jiných ohledech.
« Poslední změna: Prosinec 16, 2013, 12:29:10 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Prosinec 16, 2013, 04:24:07 pm »

Já myslím, že budeš odsouzený za obecné ohrožení a osobně bych ti dal zákaz řízení v německu a to doživotně a nechal bych ti zaplatit jak léčení tak výjezd hasičů, záchranky a policie. Kvuli lidem jako ty umírají lidi a člověk jako ty dokáže zničit život někomu kdo za to vůbec nemůže. Ono to ve finále stejně všechno zaplatíš, protože žádná pojištovna nezaplatí nic kde je přítomný alkohol.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Prosinec 16, 2013, 05:32:17 pm »

Já myslím, že budeš odsouzený za obecné ohrožení a osobně bych ti dal zákaz řízení v německu a to doživotně a nechal bych ti zaplatit jak léčení tak výjezd hasičů, záchranky a policie. Kvuli lidem jako ty umírají lidi a člověk jako ty dokáže zničit život někomu kdo za to vůbec nemůže. Ono to ve finále stejně všechno zaplatíš, protože žádná pojištovna nezaplatí nic kde je přítomný alkohol.
Nojo, škodu způsobil, jak se zdá, jen sám sobě - měl štěstí. Jestli by pojišťovna případná plnění po škozeným vymáhala na řidiči - třeba s poukazem na hrubou nedbalost - to je otázka.
Teď už je asi i Mirásek chytřejší ... já osobně, když mám pocit, že jsem pod limitem, také občas domů dojedu, ale frčet dlouhé trasy po dálnici... Navíc při skoro dvou promile už člověk zcela bezpečně sám ví, že pod limitem zcela zaručeně není.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mirasek24
Host
« Odpověď #4 : Prosinec 16, 2013, 11:50:31 pm »

V nemecku pri udelani ridicaku se dava nejdriv ridicak na probe na 2 roky.
vim ze to bylo spatne  ale ted uz to nezmenim. Skodu sem nespusobyl nikomu. Ale slysel jsem ze pokud budu mit po odebrani krve v nemocnici v krvi pod 1,6 nemusim delat mpu.  Dechova zkouska namerila 1.74 ta ale neni nikdy presna. Uz jen koureni muze tesne pred zkouskou promile v dechu zvysit. Pocitam zakaz rizeni na rok a pokutu  3 monatsgehalt.
Nicmene sem mel psychozu a nevim jestli s tim u soudu pochodim a nebo radsi o tom mlcet. Ale urcite si vezmu pravnika. Diky za odpovedi
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Prosinec 17, 2013, 09:57:45 am »

V nemecku pri udelani ridicaku se dava nejdriv ridicak na probe na 2 roky.
Proto jsem se ptal, jakou zkušební dobu máš na mysli.

vim ze to bylo spatne  ale ted uz to nezmenim. Skodu sem nespusobyl nikomu. Ale slysel jsem ze pokud budu mit po odebrani krve v nemocnici v krvi pod 1,6 nemusim delat mpu.  Dechova zkouska namerila 1.74 ta ale neni nikdy presna. Uz jen koureni muze tesne pred zkouskou promile v dechu zvysit. Pocitam zakaz rizeni na rok a pokutu  3 monatsgehalt.
Google říká, že od 1,6 promile je MPU "nevyhnutelná" - ale nic nebrání tomu, aby ti ji nařídili i za méně (a tím spíš, pokud indicie napovídají, že to má nějaké hlubší důvody):
https://www.google.de/search?hl=de&q=alkohol+ab+wann+mpu&btnG=Suche&meta=
Ale tou zkušební lhůtou je to pro tebe samozřejmě horší - v té nesmíš pít vůbec.
Být tebou, připravil bych se na trestní stíhání (nad 1,1 promile se to posuzuje jako trestný čin), zákaz řízení a prodloužení zkušební lhůty
http://www.fahrschule-123.de/probezeit/alkohol-strafe-probezeit/

Nicmene sem mel psychozu a nevim jestli s tim u soudu pochodim a nebo radsi o tom mlcet. Ale urcite si vezmu pravnika. Diky za odpovedi
S tím bych n atvém místě byl velmi opatrný - toho právníka si určitě vezmi a nech si v tom poradit. Protože jakmile začneš argumentovat psychiatrickými nebo neurologickými důvody pro své selhání za volantem, začnou úřady přemýslet o tom, jestli bys měl ještě vůbec někdy nějaký řidičák mít ("kdo za sebe neručí, nemá co strašit v provozu a ohrožovat ostatní") - můžou ti ho sebrat a budeš mít velké potíže se k němu dostat zpět.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rubin



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #6 : Únor 27, 2015, 10:42:57 pm »

Ja som spravil nedavno podobnu chybu... Nemala pokuta a 12 mesiacov Sperre. Vela som cital, ze MPU sa da obist. Pokial sa jedna o obcanov Nemecka, chodia si vybavovat nove vodicaky do CZ, Madarska alebo Polska, ak pri MPU neobstali, alebo sa skuske chcu vyhnut  a vraj je to legalne. Ja nemam Ani hlavny pobyt v De a ani vodicak vydany De. Nema niekto osobne skusenosti s podobnymi neprijemnostami? Bol to na hovno napad, sadnut za volant a dnes by som radsej zaplatil Ten najdrahsi taxi... Ale urcite nie som sam, ktoreho nieco take nezmyselne tu v De napadlo. Za kazde info velke dik!
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Únor 27, 2015, 11:00:32 pm »

Vidím vence na cestách, vždy za to môze opitý vodič a nedokážem byť tu objektívna. Co??? Hněv
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Únor 28, 2015, 12:26:06 pm »

A co máš konkrétně v úmyslu?? Z tvého dotazu jsem to nepochopil. Na území německa máš 12 měsíců zákaz a je jedno jestli budeš mít německý, čínský nebo indický řidičák. Jakmile tě čapnou, tak jdeš rovnou do lochu. A bacha na jednu důležitou věc. Sebrali ti řidičák sice v německu a správně by jsi v eu neměl těch 12 měsíců jezdit. jestli někde uděláš nějký průser, tak budeš odstíhaný i v jiném státě. Pár lidí už na to dojelo, protože evropské databáze jsou již propojené a není problém to ověřit.
Zaznamenáno
rubin



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #9 : Únor 28, 2015, 04:40:16 pm »

To je mi jasne co pises ... Ja som chcel len podotknut, ze mpu a abstinenznachweiss sa daju obist. Treba kuknut Videa na FB - EU Führerschein MPU umgehen.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Březen 01, 2015, 11:08:52 am »

...ze mpu a abstinenznachweiss sa daju obist.
Jenom když netrváš na tom, aby to bylo legální.
Bez MPU prostě v německu nesmíš řídit a je celkem jedno, z jaké země máš v kapse řidičák. Ten zákaz řízení nespočívá hlavně v tom, že ti seberou ten ppaír, ale že ti vysloví zákaz řízení.
Když budeš jezdit s cizím řidičákem, sice se tím asi lehce sníží pravděpodobnost odhalení (musí tě zkontrolovat v databázi, aby dle jména a data narození zjistili, že se nejspíš jedná o známou firmu), ale jednou tě nejspíš vyberou a osolí.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rubin



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #11 : Březen 01, 2015, 09:45:32 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=poq5Z--oEjg
Zaznamenáno
rubin



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #12 : Březen 01, 2015, 09:48:33 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=GLssilg75EE
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Březen 02, 2015, 09:04:12 am »

Pofidérní videa na YouTube mě nijak moc nerajcují... Pokud chceš něco říci, investuj trochu času a napiš to.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rubin



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #14 : Březen 02, 2015, 11:45:35 am »

Ja som ten Co prosi o radu, neprisiel som tu, Aby som tu poucal o najnovsich vyhlaskach EU.  len pre Info... ked je odobrate Povolenie jazdit ( v mojom pripade na SK Vodicak) a pö uplynuti Sperre si Urobim Novy vodicak v inej EU Krajine (Napr. CZ,PL...) mozem legalne dalej jazdit aj na uzemi De. Nie je to moj vymysel, len sa mA to tyka Osobne, tak som Siel Do Hlbky... Je uplne zbytocne platit horibilne Sumy za skolenia , abstitnencie, samotne MPu v De. nebude easy dialkovo Robit vodicak v CZ , ale lepsie ako Zaplatit tu v De tisicky eur za höre uvedene a Nakoniec ani Ziadne Fahrerlaubnis nebude udelene...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen