Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 23   Dolů
 
Autor Téma: Nezamestnaný Slovák v Nemecku  (Přečteno 1862275 krát)
Dominik85



Karma: -6
Příspěvků: 31


« Odpověď #90 : Říjen 03, 2013, 03:55:07 pm »

A ja som myslel , ze konecne som nasiel stanku kde su Slovaci a Cesi ako jeden celok a potrebuju aspon nejakych priatelov v nemecku kedze tu zijeme . Ale vidim ze som sa sklamal a to doslova !!! Nic zle na otazke nevidim ze prisiel o pracu a komentare ktore tu davate alebo davaju iny ludia niesu napomocne pre cloveka ktory je v nudzi.. ale aspon vidim kto ako pomoze. Mne osobne Hary pomohol !!! Hlavne ma serie jahoda2010 posrata Slovacka tu ide nabadat inu Slovacku ktora tu pride ako primadona ktora tu este nepracovala a ide sa prizivovat aj keby to tak bolo teba je do toho prd velky !! Mozes komentovat ale normalne nie hned urazas nemusis ani vediet ako tu prisla, ako zije koho tu ma atd. Chvala pana boha ze ked som tu prisiel pred rokom pracovat a nedarilo sa mi ze som sa neobratil o pomoc na toto forum kde by som sa dockal asi tak Haryho pomoci. Ved to je smutne co tu niektory pisu !!!
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #91 : Říjen 03, 2013, 04:40:44 pm »

A ja som myslel , ze konecne som nasiel stanku kde su Slovaci a Cesi ako jeden celok a potrebuju aspon nejakych priatelov v nemecku kedze tu zijeme . Ale vidim ze som sa sklamal a to doslova !!! Nic zle na otazke nevidim ze prisiel o pracu a komentare ktore tu davate alebo davaju iny ludia niesu napomocne pre cloveka ktory je v nudzi.. ale aspon vidim kto ako pomoze. Mne osobne Hary pomohol !!! Hlavne ma serie jahoda2010 posrata Slovacka tu ide nabadat inu Slovacku ktora tu pride ako primadona ktora tu este nepracovala a ide sa prizivovat aj keby to tak bolo teba je do toho prd velky !! Mozes komentovat ale normalne nie hned urazas nemusis ani vediet ako tu prisla, ako zije koho tu ma atd. Chvala pana boha ze ked som tu prisiel pred rokom pracovat a nedarilo sa mi ze som sa neobratil o pomoc na toto forum kde by som sa dockal asi tak Haryho pomoci. Ved to je smutne co tu niektory pisu !!!

Dominiku, sice uz mi ta cela debata leze cele krkem, ale pokusim se Ti presto vysvetlit, proc me tohle zvedlo ze zidle.  NE dotaz tveho krajana, ten byl naprosto legitimni, ten mi vubec nevadi.
Ale odpoved Haryho, kde ho verejne,opakuji verejne nabadal(dukaz uz je smazan) k zneuzivani nemeckeho soc. systemu, to mi velmi vadi.
Ja jsem se sem pristehovala temer pred 20 lety, zalozila zde rodinu, zakoupili jsme zde nejake nemovitosti a hrde,opakuji hrde se hlasim ke svemu ceskemu  puvodu. Dokonce ani prijmeni jsem si nezmenila, byt jsem vdana.
Snazim se Cechum v Nemecku nedelat ostudu, naopak se snazim Nemcum dokazat, ze Cesi jsou rovnocenni partneri.
Neprisla jsem si sem jenom rychle vydelat nejake penize, popripade vysat socialni system a pak trada domu do sve "nehnutelnosti", jako treba Hary. Tomu je to ocividne jedno, jaky dojem v Nemecku zanecha on a jemu podobni.
On se vubec nelisi od neprizpusobivych obcanu v Cechach a na Slovensku. ani ti to nemaji jednoduche a presto je temer kazdy v republice odsuzuje, ba nenavidi.
Vsichni vime proc. Jsem presvedcena, ze lidi s podobnym nazorem jako mam ja, je tu vetsina a proto se jim nelibi
co dela Hary.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #92 : Říjen 03, 2013, 05:07:02 pm »

A ja som myslel , ze konecne som nasiel stanku kde su Slovaci a Cesi ako jeden celok a potrebuju aspon nejakych priatelov v nemecku kedze tu zijeme . Ale vidim ze som sa sklamal a to doslova !!! Nic zle na otazke nevidim ze prisiel o pracu a komentare ktore tu davate alebo davaju iny ludia niesu napomocne pre cloveka ktory je v nudzi.. ale aspon vidim kto ako pomoze. Mne osobne Hary pomohol !!! Hlavne ma serie jahoda2010 posrata Slovacka tu ide nabadat inu Slovacku ktora tu pride ako primadona ktora tu este nepracovala a ide sa prizivovat aj keby to tak bolo teba je do toho prd velky !! Mozes komentovat ale normalne nie hned urazas nemusis ani vediet ako tu prisla, ako zije koho tu ma atd. Chvala pana boha ze ked som tu prisiel pred rokom pracovat a nedarilo sa mi ze som sa neobratil o pomoc na toto forum kde by som sa dockal asi tak Haryho pomoci. Ved to je smutne co tu niektory pisu !!!

Pokud Ti Hary pomohl urcite mu pravem patri pochvala.
To nic nemeni na tom co napsal tady a jinde, kde primo naváděl na způsob jak zneužít system v Německu a pak to smazal zpetne... po nekolika dnech...
Naopak si myslim že az na dvě tři vyjimky sme se vsichni schodli jak Česi tak Slovaci, byli jsme jednotný, ako jeden celok, že JE OSTUDA SE TAKHLE CHOVAT A JEŠTĚ HORŠÍ K TOMU NAVÁDĚT DRUHE...
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #93 : Říjen 03, 2013, 05:16:39 pm »

A ja se pridam k Jirike, Diddi, k Jahode a dalsim diskutujicim stejneho smysleni svym souhlasem. Dojem z Haryho, ktery tady zanechal svymi 832 prispevky (stav k 03.10.2013 v 18:18 hod.), je pramizerny a negativni. Asi by stalo za to Dominiku stalo si tato prispevky prostudovat, at si udelas spravny obrazek. Bohuzel Hary ma tu vlastnosti, ze je zpetne meni, takze se zpetna taky moc pravdy nedohledas, jak to vsechno bylo. Takze si za svym nazorem asi az tak moc nestoji. A bohuzel spoustu kvalitnich lidi si v posledni dobe vymenuje cim dal tim vic nazory soukromymi zpravami, protoze uz vetsinu z nas nebavi tady procitat prispevky Haryho typu jedna pani povidala, bezte do USA a sundejte ruzove bryle:-) Tim padem pomalu toto forum pomalu nesplnuje ucel, za kterym bylo zalozeno. Bohuzel.

Zdravi milda34 alias Milan (pro Haryho: muz)
« Poslední změna: Říjen 03, 2013, 05:26:51 pm od milda34 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #94 : Říjen 03, 2013, 06:15:06 pm »

teď jsem si přečetla diskuzi a musím se Haryho zastat. Slovenský kluk se jen zeptal, jaké má možnosti, když je momentálně bez zaměstnání a Hary mu jen napsal jaké má možnosti, co je na tom špatného? Nevím, proč jste tak zlí, kluk je tu jen měsíc, vpodstatě se rozkoukává a nevím, proč by nemohl využít všech možností, které mu něm.stát nabízí? Najít práci ze dne na den není jednoduché, já sama, když jsem do Německa přišla jsem ji hledala skoro tři měsíce, záleží na oblasti, kde člověk je. Naštěstí jsem měla dobré zázemí a nějaké kpeníze do začátku. Bohužel je pravda, že Češi a Slováci jsou dost závistivý národ a to se projevuje i v této diskuzi. Z tohoto důvodu si myslím, že v Česku i na Slovensku je situace taková jaká je, především za to může mentalita lidí. Přej a bude ti přáno....

Myslim že sme se skoro všichni vyjádřili Dorotko.
Ti lide ktere si oznacila za zle a závistive...
Dokonce si naznacila neco o nasi mentalitě. ..

Skoro vsichni z tech zlých a závistivych Ti ochotne a trpelive radili v jinem foru...  Mrknutí

Nechci Ti do toho kecat, ale myslím že by si mela neco napsat...    Mrknutí
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #95 : Říjen 03, 2013, 06:50:22 pm »

Za rady děkuji, ale rozhodně se mi vůbec nelíbí jak se tu hádáte a napadáte.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #96 : Říjen 03, 2013, 08:28:19 pm »

Dominik ztychto ludi si nic nerob...stale nosia to divne ceskoslovenske myslenie a pomoc druhym im je divna...je tu vela slovakov cechov co tu roky robili  vyuzili pomoc od statu...a nielen cesi slovaci aj ine narodnosti..natom nieje nic divne...ja im nepritykavam ake je tu vsetko skvele cize som pre nich nepriatel...taky disident Smích...oni nerozhoduju komu nemci pomozu nech si idu piskat.Ludia mi pisu do posty,ze mi fandia a nemam si robit ztych ludi co ma napadaju nic...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #97 : Říjen 03, 2013, 08:37:10 pm »

Milan pises bludy...nemecko ma za posledne roky najnizsiu nezamestnanost...to znamena robi vela ludi a vela prispieva do systemu...nerobte si starosti o nemecko...ekonomicky sa mu dari...aki su tu niektori krajania zakerni...
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #98 : Říjen 03, 2013, 09:39:21 pm »

nechtěl jsem se zapojit, opravdu nechtěl, ale:

Odpověz mi Hary prosím co si představuješ pod pojmem "to divne ceskoslovenske myslenie ", to by mě zajímalo, a myslím to upřímně a vážně.

Pro pořádek, abys věděl kdo se ptá, ti prozradím, že číslo u mého nicku je můj rok narození. Spočítej si prosím, jestli jsem zažil komunismus, federaci a odhadni kolik toho mohu vědět o lidech a o životě.

Děkuji za odpověď.

P.S. Ať napíšeš cokoliv, nebudu v diskusi pokračovat.
Petr 
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #99 : Říjen 03, 2013, 10:44:03 pm »

Treba nekoho bude zajimat, jak se "Nemecku ekonomicky dari", ze mu dozajista nedela problemy uzivit "par"
vycuranku.
Treba takovychto:http://rundertischdgf.wordpress.com/2013/09/22/volle-sozialhilfe-fur-zigeuner-aus-bulgarien-und-rumanien/

Za pozornost stoji i komentare dozajista "zavistivych" Nemcu, kteri jsou nadsenim bez sebe. Podobnost je samozrejme jen ciste nahodna.

A ted k tomu blahobytu. Uvedu jen maly priklad. Pokracovat bych mohla skolami, zdravotnictvim atd., kde vsude chybi zoufale penize, ktere holt tecou jinam.
To je Absurdistan, co? Nemecke babicky musi na Slovensko, protoze namaji na zaplaceni domova duchodcu.

http://www.welt.de/wirtschaft/article110328510/Wenn-deutsche-Omas-in-die-Slowakei-fliehen-muessen.html



V clanku se mj. pise, ze mnozi duchodci,kteri si nemohou dovolit zaplatit DD v Nemecku jsou prilis hrdi na to,aby sli zebrat na socialku anebo se boji, ze jejich deti na ne budou muset platit nebo se budou vseho muset vzdat. To nekteri jini se neboji, ti si klidne pro tu podporu pujdou, i kdyz vlastni neco na Slovensku, protoze tam na ne nemecky stat nemuze, ze Hary? Neni ti hanba, kdyz to ctes?

Pro ty, kdo jeste treba neumi tak dobre NJ je zde clanek podobneho obsanu v CJ.

http://www.regionalninoviny.cz/detail.php?kraj=&okres=&zid=1356607719&tid=1210601185

http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/nemecti-duchodci-jezdi-levne-dozit-do-ceska-a-na-slovensko-933091
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #100 : Říjen 04, 2013, 02:27:34 am »

A ja som myslel , ze konecne som nasiel stanku kde su Slovaci a Cesi ako jeden celok a potrebuju aspon nejakych priatelov v nemecku kedze tu zijeme . Ale vidim ze som sa sklamal a to doslova !!! Nic zle na otazke nevidim ze prisiel o pracu a komentare ktore tu davate alebo davaju iny ludia niesu napomocne pre cloveka ktory je v nudzi.. ale aspon vidim kto ako pomoze. Mne osobne Hary pomohol !!! Hlavne ma serie jahoda2010 posrata Slovacka tu ide nabadat inu Slovacku ktora tu pride ako primadona ktora tu este nepracovala a ide sa prizivovat aj keby to tak bolo teba je do toho prd velky !! Mozes komentovat ale normalne nie hned urazas nemusis ani vediet ako tu prisla, ako zije koho tu ma atd. Chvala pana boha ze ked som tu prisiel pred rokom pracovat a nedarilo sa mi ze som sa neobratil o pomoc na toto forum kde by som sa dockal asi tak Haryho pomoci. Ved to je smutne co tu niektory pisu !!!

Ja som tu pracovala a dost a celkom nechapem ten urazlivy ton a co ma nejaky nick proti mne. Ktovie, ci to nie je len iny nick harryho, viac k tej zlatanine nemam. Smutek
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #101 : Říjen 04, 2013, 05:36:18 am »

Myslím že Martin myslel tou druhou Slovenkou Mariont
 Škleb Smích Škleb
Hezky den vsem  Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #102 : Říjen 04, 2013, 06:21:20 am »

Dominik tychto ludi myslim tych par co tu stale prispieva npocuvaj,lebo by si k nicomu neprisiel...mna jeden slovensky emigrant na zac varoval pred ludmi z ceskoslovenska ze to je mentalita ktora sa nemeni aj ked zije sto rokov v cudzine..zavist jeden druheho by potopil v lyzicke vody....ked sa spytas krajana kde je ten urad napr wohnungsamt kde mozem poziadat o socialny byt?tak ti zle poradi,alebo zataji,ze nieco take existuje.,,,minule nemecky minister v televizi vyhlasil,ze ludia co maju male prijmi nemaju sa hanbit a mozu poziadat o socialnu pomoc na jobcentri...to su vsetko verejne dostupne veci o ktorych vedia ludia a nieje to nic tajne.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #103 : Říjen 04, 2013, 06:57:22 am »

To aby som si zacal platit rieste  rente ked chcem dozit v nemecku ....minule som cital pre dochodcu mesacne v domove dochodcov pri cervenom krizi v mnichove stoji pobyt 1300 euro...ma v tom vsetko plus jedlo....co viem dochodcovia mozu dostat potom prispevok od statu na pobyt v domove dochodcov....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #104 : Říjen 04, 2013, 09:47:39 am »

Dominik tychto ludi myslim tych par co tu stale prispieva npocuvaj,lebo by si k nicomu neprisiel...mna jeden slovensky emigrant na zac varoval pred ludmi z ceskoslovenska ze to je mentalita ktora sa nemeni aj ked zije sto rokov v cudzine..zavist jeden druheho by potopil v lyzicke vody....ked sa spytas krajana kde je ten urad napr wohnungsamt kde mozem poziadat o socialny byt?tak ti zle poradi,alebo zataji,ze nieco take existuje.,,,minule nemecky minister v televizi vyhlasil,ze ludia co maju male prijmi nemaju sa hanbit a mozu poziadat o socialnu pomoc na jobcentri...to su vsetko verejne dostupne veci o ktorych vedia ludia a nieje to nic tajne.

Harry, ty si taka komicka figurka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 23   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen