Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pes ve Švýcarsku  (Přečteno 48649 krát)
kadlecovaaja



Karma: 1
Příspěvků: 7


« : Listopad 15, 2012, 03:27:59 pm »

ahojte , chtěla jsem se zeptat, jak je to se psem ve Švýcarsku.. Pojedu na 4 měsíce pracovat do Švýcarska a chtěla jsem vědět jestli je možno si sebou vzít psa a zda se něco platí a vlastně všechny informace, co jsou potřeba k pobytu psa ve Švýcarsku, díky za odpověd Mrknutí
Zaznamenáno
Michalb



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #1 : Listopad 25, 2012, 07:59:40 pm »

Ahoj,tak za prve pes musi byt ockovany a musi mit pas a cip.Jinak ho prez hranice neprevezes.Pokud sem jedes na 4 mesice asi bych registraci psa neresil.Pokud se rozhodnes ho registrovat tak ze sve zkusenosti se plati pouze poplatek mestu a registrace  do registru zvirat.Mesto napr Winterthur me stalo 200 rocne  a jeste ten registr k tomu- tedy jednorazove dalsich 80fr. to by meli byt veskere naklady. Nevim jestli to jde platit jen ctvrtletne.Ale jak rikam urcite bych ho kuli 4 mesicum neregistroval.
Preji hezky pobyt.
Zaznamenáno
bobo750



Karma: 1
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Prosinec 06, 2012, 02:56:46 pm »

Zdravim. My jsme meli pred nekolika tydny velice zajimavy zazitek na svycarskych hranicich...
Pritel, Nemec, ve Svycarsku pres 4 roky, ma 7-leteho psa.
Zastavili nas na hranicich, kdyz jsme jeli z nakupu, vsechno patricne orazitkovano, atd, takze zadny problem.
Chteli vedet, jestli je pes procleny...Pes je ve Svycarsku bran jako "Ware", takze se jeho hodnota musi proclit. Nevedeli jsme, ale to neomlouva.
Takze 8 % MwSt a k tomu 2x 8% MwSt jako pokutu. Pri hodnote psa EUR 600 si umite predstavit, jak nam spadla brada...
Zaznamenáno
katkab



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Prosinec 07, 2012, 02:18:10 pm »

No, teda, to koukam. Taky tady mame psa a o clu sem nikdy neslysela. nedavno nas taky staveli na hranicich a dlouho kontrolovali jeho pas, ale na clo se nas nastesti neptali.
Zaznamenáno
m1chala



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Prosinec 13, 2012, 09:55:02 am »

to by me zajimalo jak se pozna jakou ma pes hodnotu Úsměv muj je treba z utulku, takze ...
ale ja jsem vlakem projela nekolikrat hranice a psa si ani nevsimli ani pas neukazoval.
s tim hlasenim... nevim, ja mam ten muj pes tady sedum mesicu, a nahlasila sem ho ted... no ale pekne mi to nechali doplatit uz od zacatku, ale vyuctovali mi kveten-prosinec(konec roku) takze sem neplatila celej rok...
zmatky, samy zmatky
Zaznamenáno
ŠárkaMarek



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Květen 08, 2017, 02:36:39 pm »

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, budeme se stěhovat do Švýcarska a máme psa(rhodeský ridgeback). Od jednoho Slováka žijícího 6 let ve Švýcarsku jsem slyšela, že se psem je to složitější co se samoty denně v bytě týče.Že pes může být v bytě sám jen určité hodiny( říkal myslím 6 hodin) a pak musí mít zařízené hlídání nebo musí být někdo doma.
Chtěla bych vědět Vaše zkušenosti, jak to tedy je, protože i Švýcar přeci pracuje více než 6 hodin denně ne?
Děkuji za odpověďˇ.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen