Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Může mě šéf vyhodit s 2 měsíční výpovědní lhůtou?  (Přečteno 41485 krát)
inuska27



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Říjen 01, 2012, 10:24:48 pm »

Ahoj,mám takový problém,pracuju ve Sw.,povolení mám L a teď jsem otěhotněla...nemám ještě odpracovaný 1rok,ale ve zkušební době nejsem,kolegyně mi řekla,že mě může šéf prý vyhodit s 2 měsíční výpovědní lhůtou.Chci se zeptat,jestli někdo nevíte,jak to tady vlastně je???Na mateřskou,tedy ty 3 měsíce placeného volna prý taky nárok nemám.Děkuju moc za odpověď :-)
« Poslední změna: Říjen 02, 2012, 12:18:07 am od David » Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Říjen 02, 2012, 06:48:39 am »

Ono zalezi zda mas smlouvu na neurcito nebo urcito. Pokud na neurcito, sef te vyhodi NEMUZE! pokud na urcito, tak te taky vyhodit nemuze, necha ji proste jen dobehnout. i kdyby te ted vyhodil, si v ochranne lhute az po dobu 16 tydnu od porodu. pak by te musel vyhodit znovu s odpovidajici vypovedni lhutou, co mate ve smlouve. ale pokud nez pujdes na materskou nebudes mit odpracovany myslim 5 mesicu nebo 9, ted nevim (musela bych se podivat, ted to zrovna probirame ve skole v arbeitsrecht)  tak na ni narok nemas. ale ja bych tu spis videla problem v tom povoleni L, pokud ti v te dobe vyprsi a nemas tu zazemi, jako pritele/muze co se za tebe zaruci, aby ti ho prodlouzili tak by to mohl byt problem. protoze k prodlouzeni potrebujes pracovni smlouvu a zda sef uvazuje, ze si te nenecha...jinak pokud delas nejakou fyzicky narocnou praci a sef by te chtel vyhodit pod podminkou, ze ji v tvem stavu nemuzes vykonavat nemuze, on ti musi zajisti od urcite doby praci kterou muzes vykonavat a kdyz ji nema, muzes zustat doma, ale on te musi nadale platit. od jiste doby, taky nemusis pracovat pred 6 rano a po 8 vecer. je toho strasne moc, cim se clovek muze branit. ale o praci strach mit nemusis, do 16 tydnu po porodu, jen byt tebou zjistim si jak s tim povolenim.
Zaznamenáno
inuska27



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Říjen 02, 2012, 10:26:47 am »

Děkuji moc za odpověď Úsměv Smlouvu mám na dobu neurčitou,teď čekám pouze na termín u doktora a potom oznámím šéfovi svůj stav.Momentálně je na dovolené,ví to pouze kolegyně,teď uvažuji,zda nebyla chyba jí to říct Smutek Přítele mám,momentálně jsme si našli byt,oba máme dobrou práci.Ohledně toho prodloužení,můžu se,prosím,ještě zeptat-jak je to s povolením B?můžu si o něj zažádat od nového roku,i když mám své L do konce května?jsme tu s přítelem noví a nemáme tu zatím žádné přátele,co by nám mohli poradit.Jinak pokud mě šéf nemůže vyhodit,tak v době porodu bych měla pracovat 12měsíc.Chtěla bych i nadále pracovat,těhotenství přece není nemoc,nemám namáhavou práci,snad mi to bude dovoleno Úsměv Ještě jednou moc děkuji za odpověď Mrknutí
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Říjen 02, 2012, 11:36:41 am »

to s tim povolenim ti bohuzel neporadim, oni ted B nedavaji jen tak, znam i pripady kdy L prodlouzili namisto toho aby dali B. to se budes asi muset primo informovat na gemeinde jak je to v pripade prodlouzeni, tehotenstvi apod.
Zaznamenáno
kantor



Karma: 2
Příspěvků: 6


« Odpověď #4 : Říjen 03, 2012, 08:03:20 pm »

Výpoveď zo strany zamestnávateľa počas tehotenstva zamestnankyne je neplatná.

Ďalšie užitočné informácie o materstve a zamestnaní nájdeš tu:
http://www.seco.admin.ch/dokumentation/publikation/00035/00036/01563/index.html?lang=de
Zaznamenáno
Venynator



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #5 : Červenec 22, 2014, 01:28:18 am »

Ahoj,

nechci se Vám do toho plést holky, ale já dostal povolení B na 5 let bez omezení zaměstnavatele jako své první. Před měsícem. Jen reakce na to ,že B nedávají. Upozornila mě sama uřednice, když jsem byl žádat, že pokud předložím smlouvu na neurčito, dostanu ho. Vrátil jsem se k zaměstnavateli a přesvědčil ke změně smlouvy na neurčito, aby mi migrationamt nedělal problémy. Zabralo to. Nevím, asi jsem tedy měl kliku, nebo je to normální dostat B ?

Dík a držím palce at to dobře dopadne.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #6 : Červenec 22, 2014, 03:33:06 pm »

Ahoj,

nechci se Vám do toho plést holky, ale já dostal povolení B na 5 let bez omezení zaměstnavatele jako své první. Před měsícem. Jen reakce na to ,že B nedávají. Upozornila mě sama uřednice, když jsem byl žádat, že pokud předložím smlouvu na neurčito, dostanu ho. Vrátil jsem se k zaměstnavateli a přesvědčil ke změně smlouvy na neurčito, aby mi migrationamt nedělal problémy. Zabralo to. Nevím, asi jsem tedy měl kliku, nebo je to normální dostat B ?

Dík a držím palce at to dobře dopadne.

Kdyz se podivas na datum, jde o starsi prispevky, drive nebylo tak jednoduche ziskat povoleni B. Dokonce byly docasne obnoveny tzv. kvoty, ktere ale k 30.4.2014 zase padly a becka se ted rozdavaji bez problemu. Tot vysvetleni proc ty si dostal hned Becko. Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Curych.ch © 2013
Stránky krajanů o životě v Curychu - Zürichu. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Curychu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity ve Švýcarsku.

Odkazy | italienisch einfach lernen | polnisch einfach lernen | tschechisch einfach lernen | französisch lernen | sprachen lernen online | türkisch einfach lernen | serbisch einfach lernen | portugiesisch einfach lernen | spanisch sprachkurs | chinesisch einfach lernen | niederländisch einfach lernen | deutsch als fremdsprache lernen | finnisch einfach lernen | kroatisch einfach lernen | dänisch einfach lernen | russisch einfach lernen | schwedisch einfach lernen | amerikanisches englisch einfach lernen | spanisch einfach lernen | ungarisch einfach lernen | sprachkurs shop | amerikanisches englisch lernen